Kosmetologia Zielona Góra – krok w stronę doskonałości

Celem kosmetologii, działu dermatologii, jest zarówno badanie i leczenie chorobowych przypadłości skóry, włosów i paznokci, jak również neutralizowanie pewnych defektów powodujących gorszy wygląd człowieka.

Kosmetologia służy ludziom w zakresie zwiększania atrakcyjności ciała. historycy umieszczają jej początki w starożytności (Grecja i Egipt). Jest to interdyscyplinarna dziedzina naukowa i praktyczna, łącząca elementy biologii, chemii, medycyny, higieny oraz fizjoterapii. Kosmetolog interesuje się zagadnieniami starzenia, wpływem diety na organizm, kosmetykami (ich skład i właściwości regenerujące), działaniami upiększającymi, jakością skóry, a także ogólnym wyglądem zewnętrznym człowieka. W ramach pracy wykonuje między innymi makijaże, manicure, pedicure, zabiegi kosmetyczne (na przykład lifting), a także zabiegi lecznicze. Dobrze wykorzystana wiedza kosmetologiczna może znacznie wspomagać pracę lekarza o specjalizacji dermatologicznej.

Kosmetologia Zielona Góra – krok w stronę doskonałości

Kosmetologia Zielona Góra – dlaczego warto się u nas uczyć?

Policealna Szkoła Kosmetyczna Prestige w Zielone Górze daje Państwu możliwość zdobycia kompetencji w zakresie kosmetologii, potwierdzonych przez końcowy tytuł technika usług kosmetycznych. Nauka trwa dwa lata, w jej trakcie zapoznają się Państwo z szerokim zakresem wiedzy kosmetologicznej, w tym między innymi z anatomią, podstawami zdrowego żywienia, podstawami dermatologii, a także nauczą się Państwo na zajęciach praktycznych umiejętności wykonywania kosmetyki ciała lub makijażu. W ramach nauki w szkole Prestige oferujemy do wyboru dwie wyjątkowe specjalizacje zawodowe: wizaż i podologia (leczenie chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego). Posiadamy akredytację Kuratorium Oświaty, co gwarantuje, że spełniamy edukacyjne normy jakościowe.

Zachęcamy do nauki w naszej szkole: kosmetologia zielona góra to dobry wybór dla ludzi zainteresowanych omawianą w tym artykule dziedziną wiedzy.