Zalety i wady samozatrudnienia w UK

Zaletą na pewno jest to, że można w łatwy sposób taką firmę założyć. Na początku nie musimy płacić składek i podatków tylko sprawdzamy się w nowym zawodzie. Po około trzech miesiącach trzeba będzie zgłosić się do urzędu skarbowego z zeszytem gdzie będą zapisywane informacje o tym ile zarabialiśmy.

Wtedy ustalą nam próg podatkowy, z którego będziemy się rozliczać. To proste i szybkie rozwiązanie. Polaków najbardziej zaskakują i cieszą składki, jakie się płaci na firmę w UK. Tam można na spokojnie zapłacić na trzy miesiące tyle, co w Polsce na miesiąc i to pod warunkiem, że mamy ten niski, promocyjny ZUS.

Sami widzimy, że zakładanie firmy w UK bardzo się opłaca, dlatego trzeba będzie się nad takim rozwiązaniem zastanowić. Formalnością jest bardzo mało, a zyski mogą być bardzo duże, dlatego jeśli tylko czujemy się na siłach i mamy pomysł na własny biznes to trzeba to sprawdzić. Jeśli się uda to mamy własny biznes, a jeśli nie to szukamy dalej rozwiązania dla siebie.

Wady małej firmy w UK

Wadą na pewno jest to, że za wszystkie błędy, które będą przez nas spowodowane płacimy całym majątkiem. To oznacza, że jeśli klient jest niezadowolony i koszty są odszkodowania ogromne to my za to płacimy domem, mieszkaniem, samochodem. To spore ryzyko, dlatego trzeba będzie sobie wszystko przekalkulować i wtedy uda nam się wybrać taką opcję, jaka będzie najbardziej korzystna. Nikt nie mówi, że zaraz mamy mieć problemy z własna firmą, ale na pewno trzeba to dokładnie sprawdzić i wtedy będziemy wiedzieć, co jest opłacalne, a co niestety nie jest dla nas.

Dzisiaj można uzyskać pomoc polskiej firmy księgowej, która może nam odpowiedzieć na pytania, które mamy albo nawet do razić, co robić i warto byłoby z tego skorzystać. Można to zrobić wchodząc na stronę ksiegowosc Londyn – cblfinance.co.uk. Znajdziemy tam odpowiedzi na różne pytania, a jeśli czegoś nie ma to trzeba się z firmą księgową bezpośrednio kontaktować, a na pewno nam pomogą. Znają się na prawie księgowym i na podatkach, dlatego są do tego kompetentni.