Altany ogrodowe – gdzie kupić?

Nie da się ukryć tego, że altany ogrodowe można kupować w marketach ogrodniczych i co równie ważne tego typu altany nie są jakieś wybitnie mocne w sensie konstrukcyjnym. Mowa tu o tym, że takową nabywa się w formie drewnianych ścianek i daszku. Z marketu pod adres osoby prywatnej może dostarczyć takową kurier lub jej przyszły właściciel, który przetransportuje takową własnym samochodem lub tym pożyczonym od znajomego.

Ciekawym jest też i to, że altany ogrodowe to też i takie domki z tworzywa nabywane dla najmłodszych i ustawiane obok piaskownicy w ogrodzie. Coś w tym stylu ma raczej taki dość bajkowy wygląd i cenę znacznie niższą od altan dla osób dorosłych. w obydwu przypadkach sprawdza się też i to, że takie altany są produkowane na znaczną skalę, czyli konkretne modele powstają przez kilka lat w liczbie wielu tysięcy egzemplarzy i w tym właśnie tkwi spory plus tych opcji. Równie wiele znaczy też i to, że ludzie mogą nawet po tych dwóch lat zastąpić daną altanę opcją nowszą, bo uszkodzić można coś w tym stylu w dość prosty sposób i to głównie ze względu na to, że w konstrukcji nie występują masywne drewniane belki.

Altany ogrodowe - gdzie kupić?

Altany improwizowane

Altany ogrodowe wykonuje się też z tego betonowego ogrodzenia, czyli trzy ściany są wykonanymi z takiego ogrodzenia, a do tego dodaje się jakieś zadaszenie i drewniany front z drzwiami i niewielkim oknem. Taka altana może powstać w jakieś kilka godzin i może stać dłużej niż ta z marketu ogrodniczego. Na dokładkę w jej przypadku te ściany z betonowego ogrodzenia można też jakoś pomalować, czyli za pomocą farby do betonu, po to by dana opcja nie wyglądała zbyt biednie. W tego typu konstrukcjach można też wykorzystać te drewniane płotki kupowane w marketach, a dach i konstrukcję nośną stworzyć samemu. Potem zaś wystarczy posadzić wokół altany kilka winorośli, po to by po jakimś czasie obrosły dana altanę. Tego typu opcje też się cieszą popularnością, bo są tanimi i to też do pewnego stopnia taka smaczna personalizacja ogrodu. Nie każdy się decyduje na coś w tym stylu, bo gotowa altana z marketu jest opcją o wiele prostszą do postawienia.

Inne istotne wzmianki

Altany ogrodowe można też w czasach obecnych unowocześniać, czyli zamontować na jednej ze ścian lub na dachu panel solarny, który będzie zasilał oświetlenie we wnętrzu takowej. Rozwiązania tego typu także są dostatecznie tanie i co równie istotne nie trzeba ciągnąć okablowania z domu do altany w ogrodzie, a to znaczny plus. Kluczowe znaczenie ma też i to, że w taką skromną instalację solarną inwestuje się jedynie raz, a potem działa ona bez większego problemu przez kilka lat.