Czym jest cellulit i dlaczego powstaje?

Cellulit to określenie na nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej na udach i pośladkach, tworzące pofałdowaną warstwę pod skórą. Niestety te nieestetyczne grudki są dziedziczne.

Jeśli twoja mama zmaga się ze słabą tkanką łączną, istnieje większe prawdopodobieństwo, że ty również będziesz miała cellulit. Ponadto, czy wiesz, że również tabletki antykoncepcyjne mogą przyczyniać się do cellulitu na udach i pośladkach? Większe komórki tłuszczowe są nie tylko denerwujące, ale również ściskają naczynia krwionośne. W konsekwencji przepływ krwi w całym ciele jest utrudniony, metabolizm zwalnia, a drenaż limfatyczny jest zaburzony. To z kolei sprawia, że skóra jest mniej napięta, a brzydka warstwa skórki pomarańczowej stają się jeszcze bardziej widoczna. Więc co robimy? Zwiększ swój metabolizm! Powiedz nie fast foodom, a także tłustym potrawom, alkoholowi i cukrowi. Wszyscy są najlepszymi przyjaciółmi cellulitu i sprzyjają jego istnieniu. Ponadto wszystkie mogą prowadzić do nadwagi. Czy wiesz, że pokarmy bogate w sól prowadzą do zatrzymywania płynów w tkankach? Nadęta tkanka sprawia, że skórka pomarańczy jeszcze bardziej rzuca się w oczy. Jedz więcej takich produktów jak morele, banany, ziemniaki, imbir i karczochy. Łączy je jedno: zawierają dużo potasu. Ten ważny minerał pomaga w transporcie tlenu i składników odżywczych do komórek.

Ponadto potas sprzyja również wydalaniu produktów przemiany materii z organizmu, podczas gdy komórki są naprawiane i odnawiane. Również orzechy o wysokiej zawartości witaminy E są świetne dla twojej skóry. Witamina C, która wspomaga produkcję kolagenu w organizmie jest obecna w owocach. A kolagen odpowiada za gładką i równomierną skórę. Poza ty ćwicz regularnie i pij dużo wody, która pomaga pozbyć się toksyn z organizmu. Woda może również wspomagać krążenie i przepływ limfy. Utrata masy ciała może również pomóc niektórym osobom z cellulitem. Wzmocnij mięśnie pośladków i ud, aby zredukować komórki tłuszczowe w tych obszarach i zacieśnić tkankę łączną. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną https://www.fitxpress.pl/jak-sie-pozbyc-cellulitu/ znajdziesz tam pomocne informacje na temat walki z cellulitem.