Fakty i mity o psach

Zarówno osoby, które od lat zajmują się psami, jak i świeżo upieczeni właściciele, bardzo często spotykają się z różnymi poradami czy opiniami, które niekoniecznie mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jakie są fakty i mity o psich czworonożnych przyjaciołach?

U psów silniejszy jest zmysł węchu, niż smaku – prawda! Dla psa nie ma znaczenia tak naprawdę, czy jego jedzenie jest tłuste, czy chude, najważniejsze, aby było aromatyczne, wtedy skutecznie zachęca do jedzenia. Często można spotkać się ze stwierdzeniami, że pieski po kastracji na pewno przybiorą na wadzę – nie jest to prawda. Jeżeli stosujemy odpowiednia dietą, która jest zbilansowana i piesek ma wystarczająco dużo ruchu, nie grozi mu przytycie. Jeśli nie jesteśmy pewni czy dieta, jaką ma nasz pupil, jest dla niego odpowiednia – warto wtedy udać się do specjalisty, profesjonalna Klinika Weterynaryjna Toruń na pewno kompleksowo pomoże w tym zakresie. Wiele się mówi o tym, że nos psa, odwzorowuje jego stan zdrowia – to oczywiście mit. Wilgotność nosa, jest tylko jednym z czynników jego samopoczucia, zbyt zimny czy suchy nos, wcale nie świadczy o tym, że nasz piesek jest zdrowy. Jeśli mamy wątpliwości co do stanu zdrowia pupila, należy po prostu udać się do weterynarza, dla którego leczenie zwierząt Toruń, nie ma tajemnic.

Pewnie nie raz słyszeliście też o przesądzie, że suczka powinna chociaż raz mieć szczeniaki, jednak brak jest na to naukowych dowodów, jakoby ciąża wpływała korzystnie na zdrowie suczek. Jeśli jednak Twoja suczka jest w ciąży, koniecznie udaj się do weterynarza. Może on zalecić wykonanie badań, między innymi rtg zwierząt Toruń.

Często się mówi o tym, że psy to najbardziej oddane i lojalne zwierzęta, które stają się prawdziwymi przyjaciółmi dla człowieka. Pieski podchodzą do swoich właścicieli bardzo emocjonalnie i kiedy nasz pupil, widzi nas po dłuższym rozstaniu, to do jego mózgu docierają podobne substancje chemiczne jakie docierają do ludzi, kiedy przeżywają stan zakochania. Dlatego mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, który zawsze ucieszy się na jego widok.