Implanty doskonała alternatywa dla protezy

Doskonałą metodą uzupełniania ubytków są implanty. Dzięki nieustannym pracom nad udoskonalaniem tej metody leczenia coraz rzadziej implanty zostają odrzucane, a czas, jaki potrzebny jest na gojenie się ran po zabiegu uległ znaczącemu skróceniu.

Implanty pozwalają na uzupełnianie pojedynczych jak i rozległych ubytków w jamie ustnej. Chociaż protezy ruchome są świetną opcją dla wielu osób, aby pacjenci mogli zachować zdrowie jamy ustnej, zalecamy wzięcie pod uwagę dodatkowych korzyści związanych z odbudową zębów od podstaw po protezy oparte na implantach. Niektóre z wielu zalet protez implantologicznych obejmują przywrócona zdolność do żucia – pacjenci, którzy przechodzą z protez tradycyjnych na implant, odzyskują do 70% swoich możliwości żucia. Implanty są także łatwiejsze w utrzymaniu – tradycyjne protezy wymagają znacznej konserwacji, a także regularnego zmiany rozmiaru w celu prawidłowego dopasowania w miarę wzrostu zębów. Implanty zachowują swój kształt bez znaczących zmian w regularnej higienie jamy ustnej. Wyglądaj i czuj się bardziej naturalnie – ponieważ ząb jest wymieniany od podstawy, pacjenci posiadający implanty mówią, że wyglądają i bardziej jak naturalne zęby w porównaniu do ruchomych protez. Przywróć i zachowaj tkankę kostną i dziąsła – bez korzenia zęby nie podtrzymują tkanki dziąseł ani nie stymulują do zachowania gęstości kości szczęki, a wymiana zębów implantu dentystycznego jest jedynym rozwiązaniem, które rozwiązuje ten problem.

Podobno Polacy nie dbają o swoje uzębienie, mają dużo ubytków i wypadają blado przy europejskich sąsiadach. Polska stomatologia za to ma się bardzo dobrze i jest na tym samym, a może nawet na wyższym poziomie niż europejska. Wielu obcokrajowców ze względu na niższe ceny ale i na doskonałą jakość oferowanych usług przyjeżdża do Polski by korzystać z usług stomatologicznych. Wszeptują sobie na przykład implanty, które w wszczepia się podczas narkozy, robią sobie koronki, które są również tańsze i często lepiej wykonane właśnie tu, w Polsce. Dobrym pozmysłem na zakup akcesoriów dla gabinetu stomatologicznego będzie sklep protetyczny, w którym można nabyć przykładowo dmuchawki na powietrze, stoły protetyczne, wtryskarki, wtryskarki, turbiny protetyczne, wyciągi pyłów.