Jakie są zalety treningów EMS?

Obecnie wiele osób korzysta z treningów EMS, które mają dla użytkowników wiele zalet.

Najważniejszą korzyścią płynącą z treningu EMS jest oszczędność czasu. Poprawa wydajności, którą trudno osiągnąć podczas ponad 60 minut treningu na siłowni, jest możliwa po zaledwie 20 minutach treningu EMS. Możemy podczas jednej sesji spalić 1200 kalorii, a nawet więcej, a efekty ćwiczeń zobaczymy bardzo szybko.

Jakie są zalety treningów EMS?

Jakich efektów można się spodziewać po treningu EMS?

Intensywność treningu EMS pochodzi z delikatnej stymulacji elektrycznej, a nie z dużych obciążeń, takich jak ciężarki czy hantle, dzięki czemu trening EMS nie obciąża mięśni, stawów ani więzadeł. Już 20 minut tygodniowo programu treningowego EMS pomoże ci osiągnąć wiele celów fitness, poprawić stan zdrowia, siłę mięśni i ogólne samopoczucie. Dodatkowo trening EMS daje lepsze wyniki niż tradycyjne ćwiczenia i może pomóc poprawić siłę, sylwetkę i wytrzymałość na wiele sposobów.

Masa mięśniowa wzrasta, gdy podczas sesji treningowej EMS mięśnie otrzymują dodatkową stymulację. Rozmiar mięśni klatki piersiowej, ramion i nóg zwiększa się w miarę postępów w programie treningowym EMS. Przy wysokim metabolizmie organizm spala tłuszcz i buduje beztłuszczową masę mięśniową. Trening EMS promuje wysoki poziom aktywności metabolicznej w trakcie i przez wiele godzin po treningu, stąd zwiększenie metabolizmu i redukcja tkanki tłuszczowej.

Na trening EMS w Żorach możesz zapisać się na stronie https://breaktherules.pl. W wielu rodzajach sportów wyczynowych trening EMS maksymalizuje wydolność i siłę mięśni, a także koryguje nierównowagę postawy, która może utrudniać wydajność. Trening EMS jest ukierunkowany i stymuluje również trudno dostępne grupy mięśni, zmniejszając objawy bólu pleców, ramion, zaburzeń postawy, poprawia się również kondycja fizyczna i elastyczność. Ponieważ trening EMS nie odbywa się przy użyciu dużych obciążeń, ale stymulacji elektrycznej, nie powoduje dodatkowego obciążenia stawów i układu mięśniowo-szkieletowego. Nie ma również konieczności używania dodatkowych obciążeń, takich jak ciężarki czy hantle.