Korzystamy z solarium

Korzystanie z solarium jest powszechne. Wiele osób przez cały rok chodzi do solarium, ale trzeba pamiętać, że we wszystkim musimy zachować umiar. Sztuczne słońce jest dobre, ale jeśli siedzimy tam codziennie to niestety, ale niszczymy swoją skórę.

Już jest zakazane chodzenie z małymi dziećmi do solarium, bo niestety, ale było to nagminnie. W solarium można spotkać wielu mężczyzn, którzy również chcą mieć ładny kolor skóry. jeśli nie będziemy przesadzać z opalaniem w solarium to nic nam się nie stanie, ale wiele osób potwierdza, że solarium działa trochę jak uzależnienie i trudno później z niego zrezygnować. Jeśli idziemy się opalać to trzeba pamiętać o tym, że poza ubraniami zdejmujemy również wszelką biżuterię, trzeba zmyć makijaż i pozostałości perfum. Jeśli zadziałają promienie UV to może to nas uczulić i nam zaszkodzić, a tego na pewno nie chcemy. Nasza skóra powinna być posmarowana specjalnym dedykowanym preparatem, a wtedy będzie bezpieczna i będą lepsze efekty końcowe. Łózko, na którym leżymy powinno być każdorazowo dezynfekowane i trzeba to dokładnie sprawdzać. Najlepiej jest wybierać gabinety kosmetyczne o bardzo dobrej renomie, a wtedy wiemy, że mają odpowiednie lampy i dbają o bezpieczeństwo podczas opalania.


Bezpiecznie korzystanie z solarium

Tutaj istotny będzie czas, jaki spędzamy w solarium i trzeba o tym zawsze pamiętać. Na początku najlepiej być nie dłużej niż trzy do czterech minut. Jeśli jesteśmy kolejny raz to można wydłużać seans, ale żeby nie było to więcej niż dwadzieścia minut. Jeśli mamy ciemniejszą karnacje to można przebywać w solarium maksymalnie do trzydziestu minut. Nie chodzimy codziennie tylko czekamy, chociaż jeden dzień. Najlepiej nie być więcej niż trzy razy w tygodniu. Jeśli już wiemy jak korzystać z solarium to będziemy robić to o wiele bardziej bezpiecznie, a na pewno na tym nam zależy. Chcemy mieć opaleniznę, ale nie kosztem zdrowia i trzeba zawsze o tym pamiętać. Wtedy nic złego nam się nie stanie i osiągniemy najlepsze efekty z opalania całego ciała.