Na czym polega założenie korony na zęby?

Założenie korony jest bardzo skutecznym zabiegiem stomatologii estetycznej stosowanym w celu przywrócenia uszkodzonego zęba i ma pewne wyraźne zalety w porównaniu z alternatywnymi metodami odbudowy zębów.

Obecnie coraz więcej osób, które chcą mieć piękny uśmiech i zęby, decyduje się na wybór koron dentystycznych.

Na czym polega założenie korony na zęby?

Gdzie można założyć stomatologiczne korony lava

Korony stanowią odpowiednie rozwiązanie wielu problemów stomatologicznych. Mogą wzmocnić ząb, który został znacznie uszkodzony przez próchnicę, ubytek czy leczenie kanałowe, chronić ząb przed dalszym uszkodzeniem, wzmocnić pęknięty lub złamany ząb, a także poprawić wygląd zęba zmieniając jego kształt lub kolor. Korony dentystyczne są dobrą opcją długoterminową, ponieważ są trwałe i zwykle wytrzymują co najmniej 5-15 lat, co zwiększa satysfakcję pacjenta z takiego leczenia.

Leczenie koronami dentystycznymi ma wysoki wskaźnik sukcesu w odniesieniu do innych metod odbudowy uszkodzonych zębów lub braku leczenia. Jednak są też pewne niedogodności wynikające z założenia koron dentystycznych, takie jak konieczność opiłowania zęba w odpowiednim kształcie przed założeniem korony. Jest to często dość rozległe i oczywiście nieodwracalne. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać dyskomfort tuż po zabiegu, szczególnie nadwrażliwość na ciepło lub zimno. Używanie pasty przeznaczonej do wrażliwych zębów podczas szczotkowania może pomóc w zmniejszeniu tego objawu. Kolejną kwestią jest ból lub wrażliwość podczas gryzienia, co najczęściej jest spowodowane zbyt wysoką koroną, na szczęście można temu łatwo zaradzić, odpowiednio dostosowując wysokość korony.

Stomatologiczne korony lava są zwykle droższe niż inne bezpośrednie metody odbudowy zębów, co może być czynnikiem zniechęcających niektórych pacjentów. Koszt zależy od materiału korony może wynosić do 2000 złotych za koronę. Jest to również spowodowane precyzją wykonania korony na zamówienie w laboratorium stomatologicznym oraz trudnością w dostosowaniu materiału do zęba. Ryzyko i korzyści związane z koroną dentystyczną należy rozważyć dla każdego pacjenta, aby zapewnić przestrzeganie najlepszych zaleceń i procedur leczenia dla każdej osoby.