Niedrogie i estetyczne panele ogrodzeniowe

Osoby, które chcą niskim kosztem wykonać ogrodzenie wokół posesji, mogą obecnie wykorzystać panele ogrodzeniowe wykonane z cienkiego drutu.

W tym przypadku ogrodzenie jest podobne do tradycyjnej siatki rozwijanej, jednak w tym przypadku panel jest sztywny, rozmieszczany pomiędzy słupkami. Posiada to wiele zalet, przede wszystkim jest to system lekki, łatwy w montażu oraz charakteryzuje się stosunkowo niską ceną.

Niedrogie i estetyczne panele ogrodzeniowe

Panele ogrodzeniowe z drutu ocynkowanego

Panele ogrodzeniowe produkowane są z drutu ocynkowanego, który może mieć różną grubość od 3 do 5 mm. Ocynk sprawia, że siatka tego rodzaju nie koroduje, dodatkowo możemy wybrać malowanie proszkowe z palety kolorów RAL. Ogrodzenia panelowe bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku stylistyki nowoczesnej, jak również klasycznej, w przypadku domów jednorodzinnych czy też jako ogrodzenia wokół firmy. Dużą zaletą jest estetyka, minimalizm, siatka tego typu dobrze chroni przykładowo przed zwierzętami, które mogłoby dostać się na posesję.

Bardzo dużą zaletą systemu jest łatwość montażu, posiadając podstawowe narzędzia każdy będzie w stanie zamontować panel siatkowy. Panele ogrodzeniowe możemy zamontować za pomocą obejmy pośredniej lub też obejmy końcowej o wielkości 60×40 mm, co jest charakterystyczne dla wielu popularnych słupków montowanych w przypadku z paneli ogrodzeniowych. Dodatkowo możemy wykorzystać również uchwyty uniwersalne, dzięki czemu montaż jest bardzo łatwy. W przypadku jeżeli posiadamy własne słupki o innych wymiarach, możemy w sklepach budowlanych zakupić różnego typu obejmy, które łatwo dopasujemy wielkością do charakterystyki panelu. W ten sposób możemy także stosować panele z siatki na istniejących już słupach, kiedy przykładowo chcemy wymienić stary drewniany płot zachowując pierwotne słupki.

Ogrodzenia panelowe można docinać, jeżeli posiadamy wcześniej przygotowane słupki lub też pozostałości po dawnym ogrodzeniu, możemy łatwo dostosować ich szerokość. Dostępne są na stronie internetowej sklep.montarogrodzenia.pl, producent może zaoferować także usługę montażu. Panele siatkowe nie wymagają podmurówki, jednak może być ona dodatkowym zabezpieczeniem przykładowo dla właścicieli psów, które mogą robić podkopy. Dodatkowo dostępne są wszystkie niezbędne akcesoria montażowe, słupki, dzięki czemu mamy możliwość łatwego wykonania całego ogrodzenia.