Rodzaje podnośników koszowych

Na naszym rynku znajdziemy wiele różnych modeli podnośników. Podnośniki na podstawie pojazdu charakteryzują się niskim prześwitem i niską masą. Ich zaletą jest łatwość w transportowaniu.

Samochód może podjechać do miejsca wykonywanych prac, i wysunąć podnośnik. Windy ciężarowe są idealne do pracy na dużych wysokościach i mają duży zasięg boczny. Wysoka elastyczność przy częstej zmianie lokalizacji to tylko jedna z wielu zalet tego typu zwyżki. Oferują również duże kosze robocze i zapewniają wysoką stabilność, co znacznie ułatwia pracę na wysokości. Kosze można również zmieniać, a operacje specjalistyczne nie są już przeszkodą. Aby umożliwić optymalne ustawienie na obiekcie, większość platform roboczych jest wyposażona w obrotowy kosz roboczy. Precyzyjne manewrowanie i omijanie przeszkód nie stanowi problemu. Ponadto podnośniki montowane na ciężarówkach zapewniają bezpieczną podstawę i zmienną szerokość podparcia. Dla tych platform roboczych nie ma miejsca niedostępnego, ponieważ posiadają własny napęd kołowy, dwie skrętne osie z pewnością są dużą zaletą tego rodzaju rozwiązań. Obrotowa oś umożliwia także pracę w trudnym terenie. Teleskopowe platformy robocze z własnym napędem można wysuwać z platformy roboczej i charakteryzują się bardzo dużą zwrotnością. Są kompaktowe i nie potrzebują dodatkowych podpór. Dzięki zamontowanemu wieszakowi na kosz można łatwo pokonywać przeszkody, a obrotowy kosz ułatwia pracę.

Platforma teleskopowa nadaje się zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz. Podnośniki nożycowe z własnym napędem mogą stanowić szczególnie przydatną dużą platformę roboczą. Kompaktowa, elastyczna, solidna i wysoka ładowność to zalety tej maszyny. Specjalne platformy robocze są alternatywą dla prac, w których występują szczególnie trudne warunki. Istnieją platformy robocze z napędem gąsienicowym do miękkiego podłoża oraz dodatkowe systemy wsparcia. Do każdego możliwego zastosowania można zaoferować odpowiednie urządzenie. Oczywiście operator tego rodzaju urządzeń powinien przejść specjalne szkolenie, ponieważ dokładne ustawienie kosza może wymagać trochę wprawy. Jeżeli firma nie dysponuje własnym sprzętem można wynająć tego rodzaju urządzenie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://vtech.com.pl/wynajem-podnosnikow.