Rolki dla dzieci, czyli przez zabawę do sportu

Sport, a przynajmniej regularna i mądra rekreacja – to rzeczy, które powinny mieć stałe miejsce w naszym tygodniowym harmonogramie. To prawda, której trzeba uczyć także dzieci, a to znaczy że warto organizować im wolny czas w taki sposób, żeby maluchy spędzały wolne godziny także na jakichś ruchowych zabawach. To pozwoli im z jednej strony spożytkować całą energię, jak w nich drzemie, a z drugiej – utrwali dobre dla zdrowia przyzwyczajenia. A jazda, która nie przypomina żmudnych ćwiczeń gimnastycznych, bardzo sprytnie przemyci do dziecięcej codzienności potrzebną dawkę rekreacji.

Dlaczego warto zdobyć rolki dla dzieci?

Dzieci każdego dnia szukają dla siebie nowych wyzwań – i nie brakuje im inwencji w wymyślaniu coraz to nowych zabaw. Jazda na rolkach świetnie się wpisuje w to wszystko, bo przecież opanowanie butów, które mają pod podeszwami małe kółeczka, to jak poruszanie się w zupełnie innej rzeczywistości. Kiedy mały skater będzie metodą prób i błędów uczył się jeździć na rolkach, w międzyczasie gruntownie się rozrusza i dotleni. Większość jego mięśni będzie miała zajęcie, a z każdą kolejną zabawą czy przejażdżką będą się coraz bardziej wzmacniać. Chodzi tu między innymi o mięśnie nóg, chociaż nie tylko – bo żeby utrzymać równowagę w butach do jazdy, trzeba odpowiednio manewrować też całym tułowiem, a nawet pomagać sobie rękami. Regularna zabawa na rolkach to dyskretne lekcje ruchowej koordynacji, nawet metoda nauczenia dziecka, jak poruszać się z zauważalną gracją – a to ważne dla każdego, nie tylko dla dziewczynek.

O tym, że rolki to rozrywka dla każdego, najlepiej świadczy asortyment sklepów sportowych (zobacz: https://www.asport.pl/k/203/rolki-regulowane/) , w których powinno się szukać wszystkich akcesoriów do skatingu. Rolki dla dzieci to tylko jeden z działów, jaki można odwiedzić podczas wizyty w takim sklepie – na takich półkach czy internetowych stronach do obejrzenia są rozmaicie zdobione rolki, wyraźnie skierowane właśnie do małych skaterów. Mówią o tym nie tylko śmiałe, żywe kolory, nie tylko nadruki z bohaterami bajek i filmów, ale też kilka innych cech rolek dla dzieci. Takie modele bardzo często są regulowane, czyli z możliwością powiększania buta do jazdy dzięki użyciu specjalnych mechanizmów i zatrzasków: to taki sposób na to, żeby rolki towarzyszyły dziecku dłużej, niż przez jeden sezon. Poza tym, producenci sprzętów dla dzieci pomyśleli też o tym, żeby mali skaterzy nie narzekali na nudę: rolki dla dzieci mają bardzo często wymienne płozy, a to znaczy że rolki mogą się zmieniać we wrotki albo łyżwy. Jeden taki zakup może ubarwić wiele godzin zabawy – i przyzwyczaić do rekreacyjnego hobby.