Różne zastosowania diod LED w oświetleniu

Diody LED działają dobrze przy prawie każdej ilości mocy, od około 5 do 100 procent. Niektóre źródła światła, takie jak halogenek metalu, działają mniej wydajnie po przyciemnieniu.

Czasami nie można ich wcale przyciemnić. Przeciwnie jest w przypadku oświetlenia LED. Gdy zużywasz mniej niż pełną moc na lampie LED, działa ona bardziej wydajnie. Ta funkcja prowadzi również do innych korzyści. Zwiększa żywotność diod i oznacza, że zużywasz mniej energii, co zmniejsza koszty energii. Należy jednak pamiętać, że podczas używania diod LED nie można używać tradycyjnego sprzętu do przyciemniania światła. Potrzebują one sprzętu specyficznego dla ich technologii. Każda konwencjonalna technologia oświetleniowa emituje światło w zakresie 360 stopni wokół źródła światła. Oznacza to, że jeśli chcesz, aby światło oświetlało określony obszar, musisz kupić akcesoria do kierowania lub odchylania światła w żądanym kierunku. Jeśli nie użyjesz czegoś do odbicia lub przekierowania światła, zmarnujesz obszary oświetlenia energetycznego, które nie wymagają oświetlenia, co spowoduje wyższe koszty energii. Jednak światło LED oświetla tylko obszar 180 stopni, co czyni oświetlenie LED idealnym, gdy potrzebujesz wbudowanego ukierunkowanego oświetlenia w przemysłowej kuchni, korytarzu lub łazience. Jest także idealny do oświetlenia dzieł sztuki, nie tylko dlatego, że nie pogorszy jej stanu, ale także dlatego, że nie stracisz żadnej mocy oświetlenia z takiego źródła światła.

W zależności od sposobu użytkowania żywotność diody LED może wynosić nawet 100 000 godzin.

Oznacza to, że Oświetlenie led – LED LABS może świecić od sześciu do 12 lat, zanim będzie trzeba je wymienić. To 40 razy dłuższa żywotność, niż oferuje tradycyjna żarówka. Diody LED są bardzo małe, oznacza to, że można ich używać w prawie każdej aplikacji. Pamiętaj, że ich pierwotnym zastosowaniem było użycie jako lampka kontrolna na płytce drukowanej. Łącząc je w pęczki, tworzysz tradycyjną żarówkę. Jeśli połączysz serię diod LED, utworzysz taśmę, panel lub ciąg lampek świątecznych czy dekoracyjnych.