Solidny materiał do pokryć dachowych

Pokrycie dachu na naszym budynku jest bardzo istotną kwestią, dzięki temu będziemy mogli chronić nasz dom przed różnymi czynnikami atmosferycznymi.

Do wyboru mamy różne rodzaje blachówek, zasadniczo jest dachówka ceramiczna oraz wykonana z blachy. Wybór materiału to ważna decyzja podczas budowy domu. Blachodachówka jest tańsza jednak ceramika lepiej prezentuje się na naszym budynku i jest bardziej trwała. Kiedy poszukujemy pokrycia dla naszego dachu dobrze jest wybrać dachówkę ceramiczną. Można wybierać z szerokiej gamy kolorów, a najczęściej wybierany jest kolor czerwony w różnych odcieniach. Warto zwrócić uwagę, aby wybrać dobrą dachówkę, ponieważ dachówki niewiadomego pochodzenia mogą namiękać wodą, przez co znacznie może wzrosnąć waga dachu. Jeżeli konstrukcja dachu jest słaba wówczas dodatkowe obciążenie wpłynie na nią niekorzystnie. Solidny materiał do pokryć dachowych

Warto również pamiętać o czyszczeniu dachówek, może na nich osadzać się brud, czy nawet mogą porastać mchem, co źle wpływa na wygląd domu.

Występowanie mchu jest tym bardziej częste, jeżeli w pobliżu rosną drzewa. Aby zapobiec porastaniu warto czyścić dach w zależności od potrzeb a także można go dodatkowo zabezpieczyć.. Najbardziej mech lubi rosnąć na dachówce ceramicznej, która jest zazwyczaj bardziej chropowata niż blacha dachowa. Nie bez znaczenia jest również nachylenie dachu, porostowi sprzyjają małe kąty. W starszych budynkach dach może być w słabym stanie, wówczas trzeba będzie go wymienić. Czasem mimo że stan dachówek może być dobry, to jednak stare drewno które tworzy konstrukcję dachową może być w złym stanie. Dodatkowo problemem może być wilgoć która będzie występowała na poddaszu, to sprzyja pojawianiu się pleśni i grzyba, są to problemu trudne do usunięcia. Wówczas dach może grozić zawaleniem, wówczas trzeba pojąć decyzję o wymianie dachu. Warto zwrócić uwagę na ofertę firmy www.proof-tech.com – wymiana dachów może wówczas odbyć się szybko. Każdemu będzie zależało na czasie, aby odpowiednio zabezpieczyć swój budynek.