Stylowe i trwałe tarasy drewniane

Taras drewniany może być bardzo dobrym dodatkiem do domu, producenci oferują tarasy z różnych materiałów, może być to przykładowo klasyczny taras drewniany, kształt oraz wielkość tarasu można łatwo dopasować do wielkości działki, potrzeb klienta.

Tarasy drewniane charakteryzuje naturalny wygląd, bardzo dobrze mogą zgrać się z wystrojem przed budynkiem oraz z ogrodem.

Stylowe i trwałe tarasy drewniane

Co oferuje producent tarasów?

Tarasy drewniane posiadają wiele zalet, w upalne dni nie nagrzewają się tak jak tarasy budowane z innych materiałów, są łatwe w konserwacji, dostępnych jest bardzo wiele dedykowanych preparatów na bazie oleju, które można łatwo nanieść na całą powierzchnię. Dodatkowo tarasy drewniane są łatwe w naprawie, w przypadku uszkodzeń mechanicznych można wymienić łatwo poszczególne deski, które przykręcane są za pomocą śrub. Taras może być przedłużeniem salonu, w okresie letnim ustawimy na nim stolik, krzesła, większy taras to miejsce, gdzie możemy także urządzić grilla. Tarasy drewniane cechują się łatwą oraz szybką budową, nowoczesny impregnaty bardzo dobrze zabezpieczają powierzchnię przed działaniem czynników atmosferycznych, słońca czy też wody.

Pod taras drewniany przygotowuję się powierzchnię za pomocą fundamentu betonowego, stosowany są z legary oraz słupy drewniane. Dzięki temu konstrukcja jest stabilna, ale również estetyczna. Producent musi zadbać o odpowiednią jakość drewna, które powinno charakteryzować się wilgotnością około 16%, po złożeniu konstrukcji konieczne jest odpowiednie zaimpregnowanie obustronne za pomocą dedykowanego oleju. Dodatkowo stosowane są specjalne podkładki, które chronią przed działaniem wody, jak również powodują, że taras drewniany jest nieco wyciszony, w ten sposób można wyeliminować charakterystyczne skrzypienie.

Ze względu na dużą dostępność materiałów, impregnatów oraz farb producent tarasów może dostarczyć wysokiej jakości produkty dedykowane pod indywidualne wymagania klienta. Będą to tarasy dostosowane wysokością do salonu, a także tarasy posiadające zadaszenie oraz różne kolory wykończenia.