Wózki dziecięce – jak wybrać i nie żałować

Dokonując wyboru wózka, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, głównie to jakiego typu potrzebujemy i jakie mamy fundusze na ten cel. Czy zamierzamy na każdym etapie życia dziecka kupować nowy, czy wolimy dokonać jednego, porządnego zakupu wozki-foteliki.pl, czyli sklep dziecięcy Warszawa ma szeroką ofertę wózków, warto więc zapoznać się z podstawowymi typami, aby świadomie podejść do zakupu tego dość kosztownego produktu.

Rodzaje wózków

Obecnie do wyboru mamy różne rodzaje i modele wózków dziecięcych, warto je poznać, by zdecydować się na ten odpowiedni.

 • Gondola, wózek głęboki. To typ wózka przeznaczony dla dzieci od urodzenia do ok. 6. miesiąca życia, czyli do momentu kiedy dziecko zaczyna siadać. Wybierając ten wózek należy zwrócić uwagę na jego wymiary: szerokość, aby dziecku było wygodnie nawet w grubym ubraniu oraz wysokość, aby nie wypadło w czasie, kiedy zaczyna samodzielnie siadać. Długość gondoli też nie jest bez znaczenia. Budka zaś powinna być szeroka i regulowana, żeby jak najlepiej chroniła dziecko przed wiatrem, opadami i słońcem.
 • Wózek spacerowy. Wózki spacerowe mogą być stosowane od urodzenia lub od 6 miesiąca, zależy to od oparcia. Jeśli wyposażone są w wygodną pozycję płaską, bezpieczną dla kręgosłupa noworodka, można używać ich już od pierwszych dni życia.
  W spacerówkach istotna jest opcja regulacji jej poszczególnych elementów: oparcia, podnóżka, zagłówka i pasów, a wszystko to po to żeby wózek rósł wraz z dzieckiem. Przekładana rączka i siedzisko, które można obrócić pozwoli na ustawienie dziecka zgodnie z aktualną potrzebą. Bardzo ważna jest też waga wózka i możliwość łatwego czyszczenia materiału, z którego jest wykonany
  Wózki spacerowe typu parasolka. To lżejsza i mniejsza wersja spacerówki, ale jest trochę mniej stabilna i solidna. Łatwo się składa (stąd pochodzi nazwa „parasolka”) i zajmuje dużo mniej miejsca. To model, który sprawdzi się na wakacjach lub na krótkich spacerach.
 • Wózek wielofunkcyjny 2w1 to stelaż, gondola i spacerówka.
 • Wózek wielofunkcyjny 3w1 oprócz stelażu, gondoli i spacerówki jest jeszcze fotelik samochodowy.
 • Wózek wielofunkcyjny 4w1- to stelaż, gondola, spacerówka, fotelik samochodowy oraz baza do fotelika. Baza pozwala bardziej stabilnie wpiąć fotelik w samochodzie.
 • Wózek biegowy, inaczej jogger. Stworzono je z myślą o rodzicach aktywnych fizycznie. Joggery mają świetną amortyzację, lekką ramę i duże koła oraz solidne pasy bezpieczeństwa.
 • Wózek bliźniaczy. Istnieją dwa rodzaje wózków bliźniaczych: tandem, czyli taki, w którym siedziska ułożone są jeden za drugim, oraz typ “jeden obok drugiego”. Tu ważne jest, by zwrócić baczną uwagę na wymiary wózka, czy zmieści się w każdym przejściu i korytarzu.
 • Wózek dla rodzeństwa – rok po roku. To opcja dla rodziny z dziećmi, które dzieli bardzo niewielka różnica wieku. Mogą to być wózki w możliwością opcjonalnego rozszerzenia ramy lub takie, w których dwa miejsca są na stałe.

Polecamy szczególnie markę Recaro.

Sklep dla dzieci Warszawa oferuje wózki dziecięce najlepszych marek. Jego pracownicy chętnie pomogą dobrać wózki dziecięce odpowiednie do indywidualnych potrzeb klienta, nie tylko pod względem rodzaju, ale też wszelkich dodatkowych akcesoriów.

Wpis powstał przy współpracy ze sklepem childsplay.pl