Korzyści zdrowotne wynikające z oczyszczania powietrza

Zanieczyszczenie powietrza w domach i firmach jest większe niż na zewnątrz. Widzimy złą jakość powietrza na zewnątrz przez zanieczyszczenia z kominów, spalin samochodowych i smogu. Ale czy wiesz, że powietrze w twoim domu może być jeszcze bardziej niebezpieczne dla zdrowia?

W rzeczywistości powietrze w pomieszczeniu może być bardziej zanieczyszczone niż powietrze, którym oddychamy na zewnątrz. Badania pokazują, że większość ludzi spędza aż 90% swojego czasu w zamkniętych pomieszczeniach, a zanieczyszczenie powietrza jest jednym z głównych zagrożeń dla zdrowia. Najlepszym sposobem przeciwdziałania temu zagrożeniu jest kontrola lub eliminacja źródeł zanieczyszczeń oraz wentylacja domu czystym powietrzem. Metoda wietrzenia może jednak być ograniczona warunkami pogodowymi lub niepożądanym poziomem zanieczyszczeń na zewnątrz. Jednym z powodów, dla których powietrze jest bardziej zanieczyszczone w środku, jest to, że większość budynków nie ma dobrej wentylacji, a przynajmniej nie w porównaniu z otoczeniem. Obszary z małą lub zerową wentylacją są bardziej zdolne do zatrzymywania zanieczyszczeń, takich jak kurz, cząsteczka częściej występująca w pomieszczeniach niż gdziekolwiek indziej.

Choć może wydawać się prostą substancją drażniącą, kurz stanowi magnes dla bakterii, wirusów i roztoczy, z których wszystkie mogą prowadzić do reakcji alergicznych u osób z reaktywnymi chorobami dróg oddechowych. Ponadto w pomieszczeniach mogą znajdować się niebezpieczne gazy, które są wytwarzane przez piece na drewno i gaz, kominki oraz nafty i gazowe grzejniki pomieszczeń. Zbyt częste ich wdychanie może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Istnieje jednak wygodny i skuteczny sposób na usunięcie tych zanieczyszczeń z domu lub firmy, mianowicie użycie najlepszego oczyszczacza powietrza z profesjonalnym filtrem. Jeśli nie możesz znaleźć w sprzedaży odpowiadającego twoim wymaganiom filtra, możesz poszukać firm, oferujących filtry na zamówienie. Od zmniejszania wyzwalaczy astmy i alergii po zapobieganie zanieczyszczeniu śmiercionośnymi substancjami, oczyszczacze powietrza mogą być korzystne w każdym środowisku komercyjnym i mieszkalnym, w tym w szkołach, szpitalach, biurach i firmach.