Bidon elastyczny – właściwe nawadnianie organizmu każdego dnia!

Bidony to świetne rozwiązanie gdy chcemy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu przez cały dzień. Na dodatek są wykonane z elastycznego materiału, dzięki któremu po ich opróżnieniu możemy je złożyć i z łatwością zmieścić w torebce lub plecaku!

Bidony elastyczne to nie tylko świetny gadżet, ale także idealne rozwiązanie gdy dbamy o swoje zdrowie.

Nawadnianie organizmu – dlaczego jest tak ważne?

Właściwe nawadnianie organizmu jest niezbędne do utrzymania dobrego stanu zdrowia. Woda to podstawowy składnik każdego organizmu i każdej żywej komórki. Nic więc dziwnego, że stanowi ok. 60 proc. masy ciała dorosłego człowieka. 

Woda odpowiada za wiele ważnych funkcji i procesów metabolicznych. Jej poziom odpowiada za ilość krwi oraz transport i wchłanianie składników odżywczych. Reguluje również temperaturę ciała człowieka, pozwala wydalać produkty uboczne przemiany materii, a poprzez skórę umożliwia pozbywanie się toksyn. Regularne picie wody stanowi więc swoisty detoks dla organizmu. Brak odpowiedniej ilości wody w organizmie może mieć poważne skutki. Nie tylko zwalnia metabolizm i zmniejsza poziom energii. Może być powodem bólu mięśni, kręgosłupa, dawać objawy w postaci osłabienia i pogorszonego samopoczucia. Jak zatem dbać o odpowiednie nawadnianie organizmu? Warto wyrobić w sobie nawyk regularnego picia wody. W tym celu warto mieć ją zawsze pod ręką – np. w karafce obok miejsca pracy czy w bidonie, gdy wychodzimy na zewnątrz.

Bidon elastyczny – dlaczego warto go mieć?

By utrzymać optymalny stan nawodnienia organizmu należy wypijać dziennie 1 litr wody na każde 30 kg masy ciała. Bidon elastyczny świetnie nadaje się nie tylko dla sportowców. To nic innego jak butelka, którą możemy napełniać wielokrotnie i która może stać się przedmiotem, bez którego nie będziemy opuszczać domu. Bidon możemy wziąć ze sobą zarówno na siłownię czy przejażdżkę rowerową, jak i do pracy, szkoły, na uczelnię czy w dłuższą podróż!

Bidony od sprawdzonych producentów dają gwarancję wysokiej jakości. Nie przeciekają i są wygodne w użyciu – posiadają np. wygodny, otwierany jedną ręką ustnik. Ponadto, wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które mogą służyć wiele lat.

Bidony są lekkie i składają się do małych rozmiarów. Dzięki nim możemy zaoszczędzić na kupowaniu wody butelkowanej, a dodatkowo możemy przysłużyć się środowisku naturalnemu nie generując odpadów z plastiku. Więcej informacji o bidonach Flexi dostępnych jest na stronie https://dafi.pl/akcesoria.