Łatwe blogowanie: porady i wskazówki dotyczące korzystania z WordPress

Czy jesteś zdezorientowany przez wordpress? Czy uważasz, że wszystkie opcje wtyczek są nieco przytłaczające? Być może masz już witrynę, ale nie wiesz, co z nią zrobić.

Gdziekolwiek jesteś w swojej podróży do wordpress, ten artykuł może Ci pomóc. Czytaj dalej, aby uzyskać doskonałe wskazówki, jak stworzyć bardziej profesjonalną witrynę wordpress.Bądź na bieżąco z aktualizacjami! Wiele aktualizacji dodatków lub samego WordPressa jest opartych na zabezpieczeniach, co oznacza, że ​​Twoja witryna może zostać naruszona, jeśli nie zaktualizujesz oprogramowania. Jeśli informuje, że jest dostępna nowa aktualizacja, zainstaluj ją jak najszybciej, aby chronić witrynę przed uszkodzeniem.Pamiętaj, aby pasek boczny był jak najbardziej zwięzły i czysty. Nie chcesz, żeby była pełna 100 linków, reklam i przycisków. Zamiast tego umieść tylko to, co jest ważne na pasku bocznym, a jeśli potrzebujesz więcej linków, umieść je w podmenu, które pojawiają się, gdy użytkownik najedzie myszą na menu główne.Upewnij się, że wszystkie informacje w Twojej witrynie są aktualne. Jest to bardzo ważne, ponieważ widzowie będą mieli tendencję do odchodzenia od Twojej witryny, jeśli jest ona nieaktualna lub zawiera bardzo stare informacje. Każdego tygodnia poświęć trochę czasu na pozbywanie się przestarzałych materiałów ze swojej witryny, aby poprawić jej wygląd.Jeśli chcesz mieć możliwość łatwego przeszukiwania przesyłanych multimediów, takich jak filmy lub zdjęcia, umieść to wszystko w jednym folderze za pośrednictwem WordPress. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia i multimedia, a następnie odznacz pole, które ustawia WP do sortowania multimediów w folderach na podstawie daty.Ustaw czas publikacji postów na blogu. Edytując artykuł do publikacji, możesz wybrać, kiedy zostanie opublikowany. Dobrym pomysłem jest ustawienie regularnych aktualizacji na określoną datę i godzinę. Aby naprawdę być na bieżąco z aktualizacją bloga, umieszczaj swoje posty z wyprzedzeniem i pozwól WordPressowi publikować je na swoim blogu.Mądrze używaj stopek. Ludzie często przewijają do dołu strony, aby dowiedzieć się, kto prowadzi witrynę, jak skontaktować się z właścicielem lub sprawdzić, jak aktualna jest treść na podstawie daty praw autorskich. Możesz nawet dołączyć krótką biografię lub inne informacje, które Twoim zdaniem są istotne.Zbierz jak najwięcej informacji przed zainstalowaniem WordPressa. Łatwe blogowanie: porady i wskazówki dotyczące korzystania z WordPress

Im więcej planujesz, tym lepsze będą Twoje wyniki.

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to kolejna rzecz, którą chcesz się zająć.Usuń komentarze i treści, które nie dodają niczego do Twojej witryny. W ten sposób Twoja witryna będzie zachęcająca i wygodna dla użytkowników. Łatwo usuwaj spam ze swojej witryny za pomocą wtyczki Akismet.Użyj przycisku „ABC”, aby sprawdzić pisownię swoich postów, zanim zostaną opublikowane. Wiele osób przeocza tę umiejętność, ale WordPress może za Ciebie sprawdzić pisownię Twojej pracy. Gwarantuje to, że Twoje posty będą wyglądały profesjonalnie, a mimo to nie musisz do tego celu używać osobnego programu.Jeśli nie podoba Ci się Twój motyw, zmień go! W sieci dostępne są tysiące darmowych motywów, które pozwalają szybko i łatwo zmienić wygląd witryny bez konieczności znajomości kodowania HTML. Pamiętaj, aby wybierać motywy z renomowanych witryn, aby upewnić się, że nie wpływają one na bezpieczeństwo oprogramowania.Najlepiej, gdybyś zdobył trochę wiedzy z tego artykułu. Powinieneś mieć lepszy pomysł, jak działa wordpress. Dodatkowo powinieneś znać niektóre z najpopularniejszych wskazówek dotyczących tworzenia profesjonalnego wyglądu na wordpressie. Skorzystaj z tych sugestii dla własnej witryny. Wkrótce zauważysz różnicę w odwiedzających i ich doświadczeniach.