Czym jest metoda WUKO?

WUKO to skrót, który oznacza Wytwórnie Urządzeń Komunalnych. Jest to polska firma, która swoją siedzibę ma w Łodzi. Zajmuje się przede wszystkim produkcją pojazdów asenizacyjnych przeznaczonych do wywozu płynnych nieczystości.

Tworzą zabudowę z pomp, zbiorników i węży na podwoziach klasycznych samochodów ciężarowych należących do Mercedesa czy firmy Man. Firma powstała w 1955 roku i od początku działalności stawia na rozwój i dostosowywanie urządzeń do aktualnych potrzeb rynkowych. Produkuje najwyższej jakości sprzęt, który wykorzystywany jest do udrażniania rur odpływowych. Z czasem, skrót WUKO stał się tak popularny, że nazwa została przyjęta dla wszystkich czynności związanych z czyszczeniem ciśnieniowym rur kanalizacyjnych, przy użyciu wyspecjalizowanych pojazdów. Metoda WUKO jest więc obecnie bardzo popularna.

WUKO jest więc popularną metodą hydro-dynamicznego czyszczenia rur kanalizacyjnych. Jest bezpieczna dla środowiska, ze względu na to, że podczas jej stosowania nie wykorzystuje się detergentów, środków żrących czy innych substancji niebezpiecznych. Aby jednak ją przeprowadzić, konieczne jest posiadanie specjalistycznego pojazdu asenizacyjnego, wyposażonego w węże o średnicy dostosowanej do przekroju zatkanej rury. Jeżeli chodzi o sposób działania, do rury pod wysokim ciśnieniem jest wtłaczany płyn, który stopniowo wypłukuje wszystkie nieczystości zgromadzone w studni rewizyjnej. Strumień wody kierowany jest w dwie strony, a dzięki temu wypłukiwanie osadu i odpompowywanie wody odbywa się równocześnie. Metoda WUKO jest bezpieczna, szybka i przede wszystkim przynosi spodziewane rezultaty. Można ją stosować wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Dzięki temu, że tak jest, wuko Warszawa cieszy się bardzo dużą popularnością. Metodę tę można stosować w awaryjnych sytuacjach, gdy inne metody zawiodły, ale także prewencyjnie, w celu sprawdzenia stanu kanalizacji. Warto pamiętać o tej metodzie udrażniania rur, ponieważ jest ona całkowicie bezpieczna.