Jak optymalnie chronić swoją markę?

Jeśli chcesz zastrzec logo i nazwę firmy, najpierw będziesz musiał założyć firmę.

Niezależnie od tego, czy planujesz prowadzić sprzedaż za pośrednictwem firmy w przyszłości, czy też chcesz chronić nazwę, aby uniemożliwić innym firmom jej rejestrację, zastrzeżenie nazwy i logo firmy jest niezbędne.

Jak optymalnie chronić swoją markę?

Dlaczego warto zastrzec logo i nazwę firmy?

Nie jest możliwe po prostu zarezerwowanie nazwy firmy do przyszłej rejestracji, jednak po zarejestrowaniu firmy możesz utrzymać ją w stanie uśpienia na czas nieokreślony, chyba że zaczniesz otrzymywać dochody lub zdecydujesz się handlować za pośrednictwem firmy. Możesz zarejestrować firmę online i zastrzec nazwę firmy, aby nikt inny nie mógł jej zarejestrować. Założenie firmy w jest bardzo prostym i niedrogim procesem, który wymaga złożenia wniosku do urzędu miasta lub gminy.

Nazwy firm muszą być unikalne, więc nie możesz założyć firmy o tej samej nazwie, co inna zarejestrowana firma. Istnieje kilka powodów, dla których warto zastrzec nazwę firmy, jeśli w przyszłości planujesz założyć nową firmę, uśpioną lub niehandlową spółkę i chcesz z góry zabezpieczyć jej nazwę. Obecnie prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą lub jesteś członkiem spółki osobowej i chcesz chronić swoją dotychczasową nazwę firmy. Jeśli planujesz zmianę istniejącej nazwy firmy w najbliższej przyszłości i chcesz wcześniej zabezpieczyć jedną lub więcej opcji nazwy.

Zastrzeżenie nazwy i logo firmy działa także jako środek zapobiegawczy w celu uniknięcia potencjalnych sporów i konieczności podjęcia działań prawnych w odniesieniu do zarejestrowanego znaku towarowego. Działa to również jako ochrona nazwy domeny. Jednak aby uzyskać optymalną ochronę, należy zarejestrować nazwę firmy jako znak towarowy i nazwę domeny. Więcej porad i wskazówek na ten temat znajdziesz w artykule na stronie https://lepiej-widoczni.pl/wybierz-optymalna-strategie-ochrony-marki-zastrzegajac-nazwe-i-logo/. Jeśli obawiasz się, że ktoś narusza twoje prawa do znaku towarowego, powinieneś natychmiast zwrócić się o poradę prawną do prawnika zajmującego się znakami towarowymi lub własnością intelektualną. Gdy firmy wchodzą na konkurencyjny rynek, prawnicy zajmujący się znakami towarowymi odgrywają ważną rolę, pomagając firmom bronić swoich fraz i haseł, które pomagają im odnieść sukces.