Jakie materiały można poddać recyklingowi?

Odpady powstające w wyniku produkcji różnego rodzaju przedmiotów metalowych trafiają często na skup złomu lub też bezpośrednio do huty.

Złom metalowy różnego typu można poddać recyklingowi, przetopić, wykorzystać go ponownie. Oczywiście może być to stal, metale kolorowe, takie jak miedź, mosiądz, cynk czy też aluminium. Przetworzone może zostać także żeliwo, nie tylko duże firmy, ale także osoby prywatne, które przykładowo robią remont, wywożą na skup złomu różne odpady metalowe.

Jakie materiały można poddać recyklingowi?

Skup złomu stalowego i innych metali

Często skupowane są także inne odpady, które można poddać recyklingowi, będzie to makulatura oraz przedmioty wykonane z papieru, opakowania produktów, pudełka, można przetworzyć makulaturę na papier toaletowy, zeszyty czy też na opakowania. Dużym problemem dla środowiska jest także plastik, codziennie korzystamy z opakowań foliowych, reklamówek, kupujemy wodę w butelkach plastikowych. Można wykorzystać także butelki i różnego rodzaju opakowania szklane, które są wywożone do huty. Na skup złomu może trafić także samochód, pojazdy zawierają dużo części metalowych, również metale kolorowe, plastik, gumę czy też szkło. Recykling pozwala zmniejszyć ilość odpadów, dodatkowo uzyskiwanie stali ze złomu jest tańsze niż produkcja z rudy.

Odpady metalowe to często odpady porozbiórkowe czy też poremontowe, często drut stalowy jest częścią budynków, fundamentów, mogą być to także framugi drzwi, stare wanny, klamki, rury, które pochodzą z domu czy mieszkania. Firmy zajmujące się skupem mogą odbierać od klientów duże ilości złomu, mogą podstawić kontener, dysponują samochodami ciężarowymi wyposażonymi w HDS, aby szybko załadować złom. Należy pamiętać, iż odpadów tego typu nie można wyrzucać do zwykłych koszy na śmieci, czy też w innych miejscach do tego nie przeznaczonych, za co mogą grozić wysokie kary.

Firmy specjalizujące się w skupie odpadów metalowych mogą prowadzić hurtowy skup złomu stalowego Gdańsk jest obszarem, gdzie możemy znaleźć firmę, która skupuje złom różnego typu. Dzięki temu możemy pozbyć się odpadów, skupy oferują różne stawki za metale w zależności od rodzaju, może być to blacha, która będzie nieco tańsza niż stal gruba, wiele metali kolorowych może kosztować kilkanaście lub też nawet 20 złotych, tak jak w przypadku miedzi.