Kupowanie nieruchomości będzie łatwe, jeśli zastosujesz się do tych wskazówek

Kupno domu (a właściwie jakiejkolwiek nieruchomości) to poważna decyzja – jedna z największych w życiu właściciela domu.

Wejście na rynek nieruchomości nie jest krokiem nieprzygotowanym. Poznanie procesu zakupu z dużym wyprzedzeniem może pomóc kupującym uniknąć pułapek i zapewnić sobie najlepsze oferty.Rozpoczynając poszukiwania nowego domu, zbadaj okolicę, aby znaleźć dzielnice, w których byłbyś szczęśliwy. Sprawdź statystyki przestępczości, jakość szkoły i wskaźnik chodzenia po okolicy. Jeśli masz agenta, poinformuj go, jakiego obszaru szukasz, a może wskazać ci właściwy kierunek.Przed podjęciem decyzji o zakupie ponownie przejrzyj swoje dwie lub trzy najlepsze opcje. Drugie obejrzenie może pomóc Ci uzyskać lepszy obraz tego, co kochasz, a czego nienawidzisz w domu. Często za drugim razem zauważa się również rzeczy, które zostały pominięte podczas pierwszego pokazu.Przy obliczaniu miesięcznych kosztów i tego, ile możesz zapłacić, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę składki i opłaty stowarzyszenia właścicieli domów. Zwykle mające zastosowanie do jednostek condo, koszty HOA są również czynnikiem w niektórych jednorodzinnych inwestycjach. Pamiętaj, aby dowiedzieć się, jakie są obecne składki i czy w najbliższej przyszłości będą jakieś specjalne oceny.Obserwuj swoją potencjalną nową okolicę o różnych porach dnia, aby upewnić się, że aktywność i poziom hałasu są zgodne z Twoimi upodobaniami. Może się okazać, że spokojna, mała dzielnica w ciągu dnia jest pełna życia i hałasu późnymi wieczorami iw nocy.Zatrudnij profesjonalnego inspektora, który dokładnie sprawdzi dom przed jego zakupem. Przeprowadź inspekcję, która obejmuje przegląd poszczególnych pomieszczeń, zewnętrzne elementy domu, systemy elektryczne, fundamenty wewnątrz i na zewnątrz, piece i urządzenia klimatyzacyjne, instalacje wodno-kanalizacyjne i wszelkie prześwity oraz strych. Dzięki temu dowiesz się, czy są jakieś większe lub mniejsze problemy z domem przed zakupem.Poproś rodziców o pieniądze na zaliczkę na zakup nieruchomości. Kupowanie nieruchomości będzie łatwe, jeśli zastosujesz się do tych wskazówek

Mogą być w stanie wręczyć ci go w prezencie i otrzymać za to ulgę podatkową, lub mogą chcieć udzielić pożyczki lub podpisać dla ciebie pożyczkę hipoteczną.

Tak czy inaczej, możesz zdobyć pieniądze, których potrzebujesz, aby dostać ten dom teraz, a nie lata w dół.Jeśli chcesz przyspieszyć zakup nowego domu, zastanów się nad uzyskaniem czeku certyfikowanego lub kasjerskiego na kilka dni przed zamknięciem. Próba zlokalizowania potrzebnych środków w ostatniej chwili jest stresująca i opóźnia proces zamknięcia.Jeśli próbujesz kupić dom, ale nie jesteś pewien, czy możesz sobie na to pozwolić, rozważ zakup nieruchomości i umieszczenie na niej telefonu komórkowego lub wyprodukowanego domu. Może nie jest to marzenie o przedmieściach, na które liczyłeś, ale będzie dostępne i będzie Twoje.O ile nie uznasz tego za absolutnie konieczne dla Ciebie i Twojej rodziny, staraj się nie kupować domu z basenem. Mogą zapewnić mnóstwo rozrywki. Są kłopotliwe i kosztowne w utrzymaniu. Są również niebezpieczne dla rodzin z małymi dziećmi.Każda z tych wskazówek może być kluczem do znalezienia wspaniałego domu w niesamowitej cenie – lub do uniknięcia przepłacania za rozczarowujący dom. Lektura tego artykułu to dopiero początek edukacji inteligentnego nabywcy nieruchomości. Badania i nauka powinny być kontynuowane przez cały proces zakupu — ważna wskazówka może pojawić się we właściwym czasie.