Murłata na poddaszu

Więźba dachowa jest mocno obciążona dachem i całą konstrukcją, dlatego chcąc ją odciążyć stosuje się murłaty, które idealnie się do tego celu nadają.

Problem w tym, że często zapominamy murłaty ocieplić i powstaje mostek termiczny, który negatywnie wpływa na całe ocieplenie poddasza i całego naszego domu. to oznacza powstawanie sporych strat zimą, kiedy korzystamy z ogrzewania. Nie chcemy płacić za coś, co ucieka bokiem tylko chcemy płacić za to, co jest w stu procentach wykorzystywane. Naszym zadaniem jest znalezienie takiego ocielenia murłaty żeby to dawało jak najlepsze efekty. Wykorzystując styropian albo wełnę nie postępujemy za dobrze i nie ma się, co spodziewać, że będą z tego jakieś super efekty. Wydamy pieniądze, a izolacja i tak nie będzie skuteczna, a zatem czy to ma sens? Oczywiście, że nie, dlatego trzeba szukać czegoś innego, co parametrami jest w stanie dać nam dokładnie to, czego szukamy. Na tym nam zależy żeby izolacja była skuteczna i pewna, a my dzięki temu zaoszczędzimy dużo pieniędzy na opale, ale również na klimatyzacji o ile latem takową będziemy mieć. Latem ciepła będzie mniej w domu, dlatego będzie łatwiej wytrzymać te upały.

Wybieramy najlepsze ocieplenie murłaty

Trzeba będzie przejrzeć oferty związane z pianką PUR, bo według ekspertów nie ma obecnie lepszego materiału do izolacji między innymi murłaty, dlatego jeśli to zastosujemy to się przekonamy, że było warto. Właśnie na tym nam zależy żeby udało się ocieplić tanio i skutecznie poddasze. Poddasze powinno być bardzo dobrze wyizolowane, o czym często zapominamy, ale trzeba o tym naprawdę pamiętać, bo wiele można na tym zyskać. tak samo jak ocieplenie murłaty ma ogromne znaczenie i nie można tego bagatelizować. Pianka PUR to super pomysł, bo poza tym, że ma bardzo dobre właściwości to my nie zajmujmy się jej aplikacją tylko wzywamy firmę i oni wszystko robią. My tylko czekamy na efekty końcowe, za które trzeba będzie zapłacić, ale o cenach trzeba będzie porozmawiać z firma, która do nas przyjedzie i tymi pracami będzie chciała się zajmować.