Odwieczne piękno lastryko na płytkach

Niewiele materiałów budowlanych jest tak wszechstronnych, pięknych i stylowych, jak lastryko.

Postępy w układaniu lastryko, a także zapobieganie pękaniu poprzez wprowadzanie dylatacji sprawiły, że ten materiał na podłogi i okładziny ścienne stał się bardziej praktyczny i przystępny cenowo. Lastryko od lat jest chętnie wybierane przez właścicieli nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych ze względu na jego wytrzymałość i właściwości dekoracyjne, nie zapominając o łatwości konserwacji.

Odwieczne piękno lastryko na płytkach

Płytki wzór lastryko sprawdzą się w wielu zastosowaniach

Obecnie lastryko ponownie zyskuje na popularności dzięki płytkom z efektem lastryko, których nieograniczone możliwości zastosowania i rozsądna wydajność sprawiają, że jest to materiał doskonale pasujący do współczesnego wystroju wnętrz. Płytki o wyglądzie lastryko to niedrogi i praktyczny materiał, który jest estetyczny i bardzo wytrzymały. Dodatkowo znajdziemy płytki lastryko w wielu rozmiarach, kolorach i efektach, łatwo zatem dobrać płytki do swoich potrzeb, zastosowania i wielkości powierzchni, którą chcemy nimi wyłożyć.

Lastryko jest materiałem kompozytowym, co oznacza, że składa się z różnych elementów połączonych ze sobą. Kawałki marmuru, kwarcu, granitu, szkła i innych materiałów miesza się ze środkiem wiążącym, zwykle betonem lub żywicą, w celu uzyskania wiązania chemicznego i fizycznego. Następnie po utwardzeniu cała powierzchnia poddawana jest szlifowaniu i końcowemu polerowaniu w celu uzyskania gładkiego i jednorodnego wykończenia, które znamy jako lastryko.

Podczas gdy naturalne lastryko jest wykończeniem, które wymaga wylewania na miejscu, szczególnie w przypadku podłóg, płytki wzór lastryko stanowią najlepsze rozwiązanie, jeśli prawdziwe lastryko nie może zostać zastosowane. Niezaprzeczalne piękno lastryko z jego właściwościami i cechami charakterystycznymi stało się bardziej osiągalne dla wielu osób, przystępne cenowo i łatwiejsze w użyciu jako płytka. Płytka z efektem lastryko może być tak różnorodna, kolorowa i wytrzymała jak tradycyjne lastryko. Zobacz koniecznie sklep z płytkami Kaflando.pl.