Pomoc prawna w sprawach cywilnych

Porada prawna może dotyczyć wielu zagadnień które mogą nam spotkać w życiu codziennym, może być to przykładowo sprawa o podział majątku, jeżeli nie zgadzamy się z testamentem, możemy dochodzić swoich praw, uzyskać należną na część spadku.

Oczywiście warto skonsultować się z prawnikiem, wówczas porada prawna z pewnością będzie bardzo dobrym pomysłem, może okazać się iż nawet jeżeli nie jesteśmy uwzględnieni w testamencie, to jednak należy nam się część spadku. Naturalnie w bardzo wielu sprawach prawnik może udzielić nam porady lub też reprezentować nas na sali sądowej.

Pomoc prawna w sprawach cywilnych

Porady prawne w sprawach rozwodowych

Jednym z najczęstszych spraw które rozpatrywane są w postępowaniu sądowym są rozwody, często małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia jeżeli chodzi o podział majątku czy też opiekę nad dziećmi. W tym przypadku mogą zostać także zasądzone alimenty, dlatego też często są to sprawy niełatwe, małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia poza drogą sądową. Naturalnie w tych sprawach pomoże nam doświadczony adwokat który może reprezentować nas w sądzie, może udzielić nam bardzo cennych porad, na temat argumentacji czy przygotowania dowodów świadczących na naszą korzyść.

W przypadku rozwodów należy pamiętać iż potrzebne będzie orzeczenie trwałego i zupełnego rozkładu pożycia małżeńskiego, dlatego też powinniśmy przygotować dowody, argumentację która będzie miała uzasadnić nasze rację. W tym przypadku będzie to sprawa w sądzie okręgowym, odpowiednim dla miejsca zamieszkania małżonków, sąd może przychylić się do pozwu złożonego przez jedną lub też obie strony może także dojść do sytuacji iż postępowanie rozwodowe nie zostanie zakończone orzeczeniem zakończenia małżeństwa.

Z pewnością porada prawna otrzymana w odpowiednim czasie, może przesądzić o sukcesie sporu, uzyskaniu spadku, uzyskania większego odszkodowania czy też wygranie sprawy rozwodowej. Naturalnie należy pamiętać iż warto rozważyć załatwianie spraw pozasądowo, jeżeli jednak jest to niemożliwe i wejdziemy na drogę sądową, wówczas pomoc prawna będzie często konieczna aby rozwiązać spór na naszą korzyść.