Jak prawidłowo zadbać o łazienkę z marmuru?

Na naszym rynku istnieje obecnie wiele specjalistycznych preparatów do czyszczenia zabezpieczania, jak również konserwacji kamienia. Różne rodzaje stosuje się do konserwacji marmuru, inne jeżeli czyścimy granit, a jeszcze inne w przypadku piaskowca.

Wynika to z innego składu chemicznego poszczególnych skał. Marmur oraz najprościej mówiąc zbity węglan wapnia. Na tego rodzaju skały niszcząco działają wszelakie, nawet najsłabsze kwasy również te, których używamy w naszych kuchniach, takich jak kwas cytrynowy, ocet czy też kwasy owocowe. Dlatego więc blaty kamienne w kuchni należy od razu po zamontowaniu zabezpieczyć odpowiednim preparatem dla danego rodzaju kamienia. Opłaca się więc zamówić u dostawcy nie tylko przycięcie płyty, ale także impregnację. Należy także uważać z wszelakimi chemikaliami także tymi przeznaczonymi do użytku domowego przykładowo z preparatami do czyszczenia łazienek, które usuwają kamień i rdzę. Mogą one nieodwracalnie zniszczyć nawet najbardziej odporne kamienie. Granit to skała głębinowa powstająca w procesie krystalizacji magmy. Zbudowany jest z głównie z kwarcytu, łyszczków oraz skaleni. Zawiera między innymi, aparyt, magnetyt, cyrkon. Ma strukturę porfirową lub równoziarnistą. Jest bardzo wytrzymały i odporny na ściskanie oraz ścieranie.

Granit ze względu na naturalne właściwości ma szerokie zastosowanie w budownictwie. Polecany jest doskonały materiał do zastosowań w obiektach użyteczności publicznej o dużym natężeniu ruchu zarówno osobowego i kołowego. Istnieje bowiem możliwość wykonania różnej faktury powierzchni płomieniowana, polerowana czy młotkowana sprawia ona, że granit może być wykorzystywany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, doskonale spełniając swoje funkcje użytkowe oraz dekoracyjne. Granit możemy wykorzystać na: płytki posadzkowe, płyty elewacyjne, okładziny ścienne, lady, blaty, parapety, stopnie schodowe. W granicie oraz marmurze występują grube i cienkie żyły. Występowanie żył w kamieniu jest naturalne, nie są żadną usterką czy wadą. Ważne jest aby wybrać najlepszej jakości kamień, dzięki czemu nowoczesna łazienka z marmuru, będzie prezentowała się bardzo dobrze.