Problemy z odszkodowaniem z PZU

PZU to jedna z największych firm ubezpieczeniowych. Są z nami na rynku od bardzo dawna, ale tak jak inne firmy kombinują, w jaki sposób nam nie wypłacić tak dużej kwoty ubezpieczenia, jaka nam się należy.

My tego nie możemy zostawić od tak, bo na tym stracimy. Trzeba wiedzieć jak napisać odwołanie od decyzji odszkodowania PZU. Nie jest to wcale takie trudne, ale trzeba wiedzieć, od czego zacząć i gdzie dokładnie wysłać takie pismo.

Piszemy odwołaniem do PZU

Bardzo ważny jest czas. Tutaj wiele osób nie wie, że to nie jest tak, że jeśli przyjęliśmy kwotę ubezpieczenia to sprawa jest zamknięta. Teoretycznie może to tak wyglądać, ale w praktyce prawo mówi inaczej. Można nawet do trzech lat od otrzymania pieniędzy starać się o dopłatę do odszkodowania. Warto taką okazję wykorzystać, jeśli nagle okazuje się, że zostaliśmy oszukani. To są nasze pieniądze, dlatego trzeba wiedzieć, w jaki sposób o nie walczyć. Tylko wtedy na tym zyskamy dokładnie to, na czym nam zależy. Pieniądze nawet po tylu latach nam się przydadzą, dlatego trzeba wiedzieć jak pisać odwołanie do PZU żeby uzyskać kwotę, którą jesteśmy zainteresowani. Odwołanie można wysłać drogą elektroniczną. Musimy wejść na stronę PZU i w zakładce ze skargami i reklamacjami możemy wysłać formularz. Można również wysłać bezpośrednio na adres mailowy PZU dokładnie opisaną sprawę. Wszystko musi być tak opisane i wtedy sprawa na pewno będzie rozpatrywana. Można również zadzwonić pod numer PZU i ustnie zgłosić skargę. Też bardzo ważne jest opisanie całej sprawy i to najlepiej bez emocji. Wszystko jest nagrywane, dlatego uważajmy, co mówimy. Można również wdrukować sobie formularz i wysłać go na warszawski adres PZU. Jeśli chcemy wiedzieć, na jaką stronę wysłać odwołanie i na jaki adres to dowiemy się tego z odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Warto wybierać sprawdzone miejsca gdzie znajdziemy bardzo przydatne informacje na ten temat, a właśnie ta strona internetowa takim miejscem dla nas jest.