Profesjonalny salon medycyny estetycznej

Mówiąc o włosach mamy na myśli piękną i bujną czuprynę, ale nie zawsze tak jest. Każdy z nas ma inny rodzaj i kolor włosów, uzależnione od genów, a także tego w jaki sposób dbamy o swoje włosy i je pielęgnujemy.

Aby włosy były śliczne i lśniące należy używać do tego środków odbudowujących i nabłyszczających. Jedni noszą krótkie włosy a inni długie, ma to swoje odzwierciedlenie w tym jak silne mamy włosy. Osoby o rzadkich i cienkich włosach powinny nosić krótkie fryzury, powodujące sztuczny efekt dużej objętości włosów. Trzeba zwrócić uwagę na zastosowanie preparatów, każdy preparat jest dostosowany do odpowiedniego rodzaju włosów. Osoby, które mają za mało włosów decydują się na przeszczep włosów zajmuje się tym mikrochirurgia. Zabieg polega na przeniesieniu mikroskopijnych elementów każdego włosa pobranego z części potylicznej głowy na miejsca przerzedzone i wyłysiałe. Na przeszczep włosów decyduje się obecnie coraz więcej osób. Mieszki pobrane z tylnej części głowy dzielone są na mikroprzeszczepy, zawierające od jednego do trzech włosów. Kolejnie poprzez nacięcie skóry głowy wszczepia się je w miejsc potrzebujące tego. Ilość przeszczepów zależy od wielkości którą chcemy pokryć, ale w jednej sesji wykonuje się od 500 do 3000 przeszczepionych włosków.

Jeżeli to nam nie wystarczy możemy się zgłosić na kolejną sesję po pół roku od poprzedniej, wówczas zostanie przeprowadzony kolejny przeszczep włosów.

Wiele osób boryka się ze wstydliwym problemem jakim jest wypadanie włosów. Mechaniczna przyczyna wypadania włosów to złe uczesanie i nadmierne napięcie włosów. Kolejna przyczyna to zatrucie np. rtęcią i talem. Nadmierne wypadanie włosów wywołują choroby przewlekłe, którym towarzyszy gorączka. Oczywiste jest to iż możemy się leczyć z dolegliwości jaką jest wypadanie włosów, lecz by tak się stało musimy się zgłosić do dermatologa, w celu przebadania. To on nam powie co należy zrobić by jak najszybciej odrosły nam włosy. Proces odrastania może trwać nawet do 3 miesięcy. Termin jest zależny od tego z jakiej przyczyny powstał problem wypadających włosów. Kiedy szukamy informacji na temt różnych zabiegów kosmetycznych warto wejść na stronę www.medestetic.com.pl/botoks-azzalure/. Obecnie wiele salonów urody prowadzi profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.