Przedszkole wspiera rozwój społeczny i emocjonalny dzieci

W przedszkolu powinno się kłaść duży nacisk na rozwijanie umiejętności społecznych i emocjonalnych dzieci, niż na rozwijanie umiejętności akademickich.

Te umiejętności obejmują naukę dzielenia się, wspólnej zabawy, okazywanie empatii kolegom z klasy i umiejętność kontrolowania własnych emocji. Bez takich umiejętności dzieciom będzie ciężko przejść do uczenia się i funkcjonowania w społeczności szkolnej w późniejszych latach.

Przedszkole wspiera rozwój społeczny i emocjonalny dzieci

Nauka w przedszkolu jest ważna dla rozwoju dzieci

Przedszkole to bezpieczne, ale wymagające środowisko, w którym dzieci mogą nauczyć się radzić sobie z utratą zabawki na rzecz innego dziecka podczas zabawy lub siedzieć cicho i słuchać opowiadania bez przerywania nauczycielowi. Te doświadczenia pomagają im odkrywać różne uczucia i tworzyć podstawy samokontroli swoich emocji. Może się to wydawać proste, ale zajęcia polegające na zabawie przygotowują dzieci do uczenia się, szczególnie w zakresie podstawowych umiejętności, takich jak funkcjonowanie wykonawcze. Przedszkole wystawia dzieci na wiele różnych rodzajów zabaw, do których mogą nie mieć dostępu w domu.

Przedszkole prywatne to opcja, która może zapewnić wysokiej jakości edukację i opiekę dzieciom w wieku od trzech do sześciu lat. Wiele miast oferuje również przedszkola bezpłatne lub niedrogie, które są finansowane ze środków publicznych. Ostatecznie największą zaletą uczęszczania do przedszkola jest wspólna zabawa i odkrywanie nowych umiejętności. Dzieci już na wczesnym etapie nauki mogą przyswoić wiele umiejętności potrzebnych w dalszej edukacji, a przedszkola wysokiej jakości zapewniają dzieciom możliwości kontaktu z różnymi przedmiotami, sztuką, procesami twórczymi i literaturą.

W wielu placówkach prywatnych, takich jak przedszkole pniewy, organizowane są również wyjścia do muzeum, kina, wyjazdy na wycieczki. Dzieci łatwiej zatem przyzwyczajają się do nowego otoczenia, poznają świat i lepiej w ten sposób uczą się i funkcjonują w społeczeństwie w przyszłości, co jest bardzo ważne.