Skuteczne zapobieganie kradzieży samochodu bez kluczyka

Dowiedz się, czy Twój samochód jest bezkluczykowy i jakie modele samochodów są zagrożone, ponieważ kradzież samochodu bez kluczyka i kradzież przekaźnika sygnału jest coraz częstszym przestępstwem.

Kradzież samochodu bezkluczykowego, zwana również kradzieżą przekaźnika, polega na przechwyceniu sygnału z klucza do samochodu bezkluczykowego, który otwiera samochód przez osobę stojącą przed domem ofiary za pomocą specjalnego urządzenia. Urządzenie przekazuje sygnał do innej osoby stojącej przy samochodzie ofiary. W ten sposób samochód myśli, że kluczyk jest w pobliżu, a więc umożliwia otwarcie drzwi i uruchomienie zapłonu. Taki sposób kradzieży zajmuje złodziejom kilkanaście sekund. Aby odebrać sygnał, złodzieje muszą znajdować się w odległości kilku metrów od kluczyków do samochodu. Przykłady kradzieży bezkluczykowych lub przekaźnikowych pojazdów nie są nowe. Niestety, często słyszy o przypadkach wytrychów, urządzeń elektronicznych, gadżetów do klonowania lub przechwytywania sygnału kluczy i innych narzędzi wykorzystywanych przez współczesnych złodziei.

Kradzież za pomocą przekaźnika polega na tym, że pewien rodzaj specjalistycznego sprzętu elektronicznego przechwytuje sygnał z klucza i przekazuje go do odbiornika, który ma ktoś stojący obok samochodu.

W ten sposób złodzieje otwierają samochód bez uruchamiania alarmu i po prostu nim odjeżdżają. Jeśli musisz nacisnąć przycisk na kluczykach, aby wejść do samochodu, nie można go ukraść w taki sposób. Tylko samochody wyposażone w system otwierania pojazdu bez kluczyka można ukraść za pomocą sprzętu przekaźnikowego, dlatego ważne jest zabezpieczenie auta przed kradzieżą. Samochody z dostępem bezkluczykowym umożliwiają kierowcy otwieranie i uruchamianie samochodu z kluczykiem trzymanym w kieszeni lub torebce. Będąc w samochodzie, kierowca może nacisnąć przycisk, aby uruchomić silnik. Jeśli masz samochód z otwieraniem bezkluczykowym, upewnij się, że kluczyki znajdują się z dala od drzwi i okien, aby nie można było przechwycić ich sygnału i użyć go do otwarcia samochodu.