Sprawdzony sprzęt do nurkowania Side Mount

Dla wielu osób nurkowanie to doskonały pomysł na zrelaksowanie się dzięki niemu można zwiedzać świat podwodnej przyrody. Najlepiej uprawiać tą dyscyplinę w wodach przejrzystych, gdzie w promienie słoneczne docierają w głąb wody i oświetlają podwodny świat.

DCIM100GOPRO

Wiele osób wybiera się na nurkowanie do Egiptu, gdzie można znaleźć unikalną faunę i florę. Oczywiście powinniśmy zadbać o piankowy strój, jak również odpowiednie płetwy. Odpowiedni dobór stroju będzie ważny, w przypadku dłuższego przebywania w wodzie, wówczas dobre płetwy sprawią, że będziemy się mniej męczyli. Na wakacjach, każdy z nas będzie chciał dobre odpocząć. Warto również skorzystać z różnych atrakcji mało popularnych w naszym kraju, jedną z nich jest z pewnością nurkowanie. W ciepłych wodach basenu morza Śródziemnego będziemy mieli okazję znaleźć ośrodki, które umożliwią nam nurkowanie. Na miejscu można wynająć cały sprzęt niezbędny do nurkowania. Zatem wyposażymy się w maskę, oraz płetwy, a kiedy będziemy schodzili głębiej dostaniemy również butle z tlenem.

Z pewnością nurkowanie to nieupomniana przygoda, na którą powinien się wybrać każdy kto tylko ma taką okazję. Każdy nurek potrzebuje odpowiedniego sprzętu, oczywiście wszystkie elementy wyposażenia nurka muszą być niezawodne, Bardzo ważny z pewnością będzie aparat tlenowy, który nie może zawodzić podczas nurkowania. Osoby, które wybierają boczne mocowanie butli muszą zwrócić uwagę na wyposażenie. Dobrym pomysłem w tym przypadku będzie automat R2 TEC2 zestaw Side Mount. Dzięki niem,y będziemy mogli przyczepić do boków 2 butle tlenowe. Początkowo konfiguracja boczna była stosowana do nurkowania w miejscach o ograniczonej wysokości. Najczęściej stosuje się w tym wypadku, dwie butle przymocowane do boków ale można nurkować także z jedną butlą. Obecnie tego rozwiązanie są coraz popularniejsze, możemy także przejść kurs PADI, do tego rodzaju nurkowania. Wiele osób docenia tego rodzaju rozwiązanie i woli ten system od tradycyjnego rozmieszczenia butli na plecach nurka.