The Sims 3

Jedną z najpopularniejszych gier na świecie jest The Sims 3, miliony gracy na świecie tworzą swój własny wirtualny świat sims.

Na uwagę zasługuje bardzo duża dowolność gry w związku z tym gra szybko nam się nie znudzi. Kiedy tworzysz Sima i wybierasz jego życiowe życzenie, to zwykle w pewnym stopniu determinuje to, jak przeżyje swoje życie. Na przykład, jeśli Twój Sim chce zostać gwiazdą sportu, powinien poćwiczyć, aby rozwinąć swoje umiejętności lekkoatletyczne. Na początku możesz stworzyć swojego pierwszego Sima. W grze można dostosować wiele różnych opcji, dzięki czemu każdy może coś co mu się spodoba. Twój Sim będzie mógł wybierać spośród ponad 60 cech w sumie pięć. Określą one, w czym Twój Sim jest dobry, jak się zachowują oraz co mu się podoba, a czego nie. The Sims 3

Pięć z nich razem określi wybór życiowych życzeń, które możesz spełnić.

Życiowe życzenie to główny cel, który każdy Sim chce osiągnąć przed śmiercią. Będzie silnie decydować o tym, jak grasz w grę. Ulubione jedzenie i muzyka mogą poprawić nastrój Simów, gdy jedzą tego typu jedzenie i jest to zrobione dobrze, lub słuchają tej konkretnej muzyki w radiu. Ulubione kolory poprawiają nastrój Simów, gdy znajdują się w pomieszczeniu o tym samym kolorze. Wybór, czy kupić dom, czy zbudować go od podstaw, to pierwsza ważna decyzja, którą podejmiesz w grze. Wybór domu będzie ograniczony, jeśli zdecydujesz się na zakup, ponieważ nie ma ich zbyt wiele. Warto zbudować dom dla naszego sima. Obecnie gra cieszy się dużą popularnością na całym świecie, powstaje wiele stron na temat gry, a także poradniki jak kierować naszymi postaciami. Świat simów jest bardzo ciekawy ponieważ mamy dużą dowolność w naszych działaniach. Gra pozwala także na możliwość dokładnego dostosowania wyglądy naszego domu, można przykładowo zaprojektować meble. Można dostosować większość elementów wyposażenia, jednak niektóre elementy jak schody nie mogą być zmieniane. Dlatego też gra sims 3 wciąga gracza i pozwala na wiele godzin świetnej rozrywki.