Henna jest popularną rośliną używaną do farbowania włosów

Henna jest uwielbiana przez kobiety na całym świecie od czasów starożytnych, a używana jest do maskowania siwiejących włosów, oraz do osiągnięcia wymarzonego ich odcienia.

Hennę można mieszać z innymi roślinami, jak kasja czy indygo, aby uzyskać całą gamę odcieni, od blondów, przez pomarańczowe, rude, aż po głębokie brązy i czerń. W trakcie farbowania henna pielęgnuje i odżywia włosy, zamiast uszkadzać je jak chemiczne farby do włosów kupowane w sklepach czy drogeriach. Chociaż farbowanie włosów henną może początkowo wydawać się kłopotliwe, kiedy już opanujesz mieszanie i stosowanie jej, nigdy nie wrócisz do komercyjnych farb. Twoje włosy będą wyglądać na grubsze i lśniące oraz zdrowsze dzięki mocy roślin zawartej w proszku z naturalnej henny. Henna to naturalny produkt do koloryzacji włosów wykonany z ekstraktów roślinnych. Jej intensywny kolor utrzymuje się od 4 do 6 tygodni. Henna nie tylko farbuje, ale również pielęgnuje włosy. Henna jest popularną rośliną używaną do farbowania włosów

Kolor utrzymuje się przez kilka tygodni, ale podobnie jak inne produkty koloryzujące stopniowo blaknie.

Można mieszankę henny nakładać na włosy kilka razy w roku, aby zadbać o intensywność koloru i wzrost nowych włosów. Wielokrotne nakładanie henny daje głębszy i bardziej żywy kolor, jednak zbyt częste stosowanie henny może spowodować, że kolor będzie zbyt intensywny. Henna jest produktem wszechstronnym i jest używana na całym świecie od czasów starożytności do farbowania skóry, paznokci, jedwabiu, wełny, a nawet do farbowania włosów. Henna jest szeroko stosowana przez indyjskie kobiety do farbowania włosów, skóry i paznokci, a także do malowania orientalnych wzorów na ciele, co daje efekt pięknych tymczasowych tatuaży w odcieniach brązu i czerwieni. Henna Pole Henny burgund Anaar nie jest środkiem rozjaśniającym, więc jeśli masz naturalnie bardzo ciemne włosy, możesz nadać swoim włosom czerwonawy odcień, ale nie będziesz w stanie rozjaśnić ich do koloru blond. Jednak hennę można zastosować, aby uzyskać bogaty, ciepły i lśniący wygląd, który sprawi, że twoje włosy będą wyglądać pięknie i zdrowo.