Transport aut powypadkowych

Jeżeli chcemy przetransportować uszkodzony pojazd, potrzebna będzie laweta lub też autolaweta.

Oczywiście jest duża różnica pomiędzy lawetą, która podczepiana jest do pojazdu za pomocą haka, od autolawety która jest autonomicznym pojazdem, który przewozi na pace uszkodzony pojazd. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać wiele modeli, długości lawet oraz autolawet. Warto zwrócić uwagę, iż prowadzenie autolawety jest dużo łatwiejsze, jest to rozwiązanie bardziej optymalne, zwłaszcza w zabudowaniach miejskich.

Transport aut powypadkowych

Jakie wyposażenie posiada autolaweta?

Autolaweta posiada wciągarkę, dzięki temu możemy łatwo załadować różne uszkodzone pojazdy. Dodatkowo stosuje się także na jazdy, najczęściej są one wysuwane, w czasie transportu możemy je schować w naczepie. Pojazd tego typu powinien posiadać oczywiście odpowiednią nośność. Najczęściej możemy na autolawecie załadować auta do półtora tony. Laweta będzie lepszym rozwiązaniem, jeżeli chcemy przewieźć ciężkie auto, może być to przykładowo samochód dostawczy. W przypadku lawety możemy przewozić pojazdy o wadze 2000 czy 3000 kilogramów.

Laweta często posiada dwie osie, w przypadku lawet przeznaczonych do transportu dwóch pojazdów mogą być to także lawety trzyosiowe. W ten sposób zwiększamy możliwości załadunkowe, możemy przewozić cięższe pojazdy. Oczywiście transportując auto na lawecie, musimy zadbać o bezpieczeństwo, odpowiednio zabezpieczyć auto. W tym przypadku stosuje się pasy, możemy je naciągnąć, przymocować do autolawety, dzięki czemu pojazd w czasie transportu nie będzie się poruszał. Pasy mocujące najlepiej zastosować jest z czterech stron, dzięki czemu uzyskamy największą i najlepszą stabilność. Naturalnie musimy pamiętać o zapięciu pasów, powinny być one dobrze naciągnięte, klamry muszą zostać zablokowane, dzięki czemu nie poluzują się w czasie transportu.

W przypadku kiedy chcemy przewieźć pojazd uszkodzony czy powypadkowy, możemy obecnie skorzystać z usługi wynajmu lawety lub też autolawety. Na stronie https://autolawety-24.pl/sulechow/ znajdziemy szczegółową ofertę. Możemy wybrać lawety o długości przykładowo 4 m i szerokości 2 m, możemy skorzystać także z autolawety.