W sprzedaży znajdziesz wiele rodzajów zawiasów

Zawiasy do drzwi szafy są bardzo ważnym elementem.

Utrzymują drzwi szafki w górze i pozwalają na ich wygodne otwieranie i zamykanie przez cały okres ich użytkowania mebla. Zawsze dobrze jest kupować wysokiej jakości zawiasy ze względu na ich intensywne użytkowanie każdego dnia. Jeśli budujesz meble od zera, masz swobodę decydowania, który zawias chcesz wybrać.

W sprzedaży znajdziesz wiele rodzajów zawiasów

Trwałe i niezawodne zawiasy do różnych szafek

Zawiasy mocują drzwi szafki do ramy. Ilość potrzebnych zawiasów zależy od wysokości i wagi drzwi, możesz zamocować drzwiczki do szafki na dwóch, trzech lub większej ilości zawiasach. Dostępne są dwa rodzaje instalacji zawiasów, ukryte wpuszczane zawiasy do montażu na stałe, które są mocowane wewnątrz drzwi i ramy szafy, i zawiasy nie wpuszczane lub motylkowe, które nie wymagają umieszczania w środku szafki i mocuje się je za pomocą śrub.

Przy wyborze zawiasów należy wziąć pod uwagę kilka innych cech. Regulowane zawiasy pozwalają na różne zamykanie nakładki, dopasowanie ustawienie drzwiczek względem ramy szafy.
Zawiasy samozamykające wyposażone są w sprężynę, która domyka drzwiczki, gdy znajdują się blisko szafki, co zapewnia jej łatwe zamknięcie. Zawiasy z cichym domykiem są dostępne w niektórych zawiasach ukrytych, w których wbudowany mechanizm delikatnie zamyka drzwi szafki, dzięki czemu taki zawias zapobiega trzaskaniu drzwiami szafki.

Zawias łączy skrzydło ościeżnicy i skrzydło drzwi szafki. Oferują łatwość instalacji i mogą z łatwością obsługiwać cięższe drzwi. Można je łatwo regulować, aby wyrównać i wypoziomować drzwi szafki. Różne rodzaje zawiasów znajdziesz w sklepach z akcesoriami, wyposażeniem wnętrz, w marketach budowlanych, możesz je również wygodnie zakupić online. Wpuszczane zawiasy mają dość dużą powierzchnię, która poprawia stabilność w przypadku drzwi nieco większych i cięższych. Zapewniają wsparcie i płynną pracę drzwi z odsadzeniem. Tego typu zawiasy montuje się wewnątrz szafki, więc nie są one widoczne, w żaden sposób nie zakłócają estetyki mebli.