Wycieczka do Gruzji krainy wina i pysznego jedzenia

Jednym z coraz bardziej popularnych kierunek wycieczek jest Gruzja, ta wspaniała górska kraina przyciąga turystów z całego świata.

Znajdziemy tu nienaruszoną dziką przyrodę, jest to miejsce tradycji i zbiegu różnych kultur. Możemy odbyć tu wycieczkę konną, zobaczyć namioty ludów koczowniczych, zobaczyć życie pasterzy. Z pewnością ciekawostką będzie lodowiec Shkhara w Gruzji. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Tbilisi, fascynującą eklektyczną mieszankę architektury i kultury; usłysz historie królów i królowych oraz intryg i tajemnic. Z pewnością warto zwiedzić stolicą Gruzji Tbilisi, gdzie wciąż można znaleźć tradycyjne podwórza, rzeźbione balkony i przyjaznych mieszkańców, miasto jest popularne ze względu na piękną architekturę i autentyczny duch Tbilisi. Podczas zwiedzania warto zatrzymać się w lokalach gastronomicznych, w których można spróbować gruzińskich potraw – zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Można tu znaleźć starą restaurację podobną do tawerny z najlepszym chinkali w mieście, modną restaurację specjalizującą się w potrawach z Zachodniej Gruzji.

Gruzja nadal jest nieznana turystom spoza Europy Wschodniej, jednak z roku na rok staje się coraz popularniejszym miejscem podróży.

Od szczytów gór Kaukazu, przez wspaniałe półpustynie Kakheti, kamieniste wybrzeże Morza Czarnego, po bujne lasy śródlądowe Imereti, jest tam krajobraz i mnóstwo atrakcji, z pewnością docenią je wielbiciele aktywnego wypoczynku. Z pewnością wycieczki do Gruzji to świetna propozycja dla osób którym znudziły się takie kierunki podroży jak Egipt. Z propozycją niezapomnianych wycieczek można zapoznać się na stronie https://www.kresy.com/osw,ryga—–tallin—wycieczki-do-lotwy-i-estonii,84. Gruzja jest jednym z pierwszych krajów na świecie, który wprowadził pionierską uprawę winorośli. Gruzińskie wino powstaje w wyniku fermentacji całych winogron (łodyg, skórki i wszystkich innych) w glinianym naczyniu zwanym qvevri. Po kilku dniach w Kakheti, gruzińskim kraju winiarskim, naprawdę zaznajomisz się z tą niezwykłą techniką produkcji i charakterystycznym gruzińskim winem. Imponująca winiarnia Khareba składa się z szeregu długich tuneli wyciętych w zboczu góry.