Aranżacja biura – klika wskazówek dla początkujących

Urządzasz biuro i nie wiesz od czego zacząć? Zastanawiasz się co wziąć pod uwagę wybierając odpowiedni kolor ścian i mebli? Przedstawiamy kilka wskazówek, które pozwolą Ci na zabawę w dekoratora wnętrz.

Na początek dobry projekt

Aranżacja lokalu pod firmę wymaga dokładnego określenia potrzeb i dopasowania ich do możliwości, jakie daje wnętrze. Cały proces warto rozpocząć od solidnego projektu, który określi, co chcemy osiągnąć. Trzeba dobrze zastanowić się nad funkcją każdego z pomieszczeń.

Podziel biuro na strefy

Jeżeli posiadasz dużą przestrzeń do zaaranżowania, warto podzielić ją na strefy. Część lokalu powinna mieć charakter publiczny, a część zamknięty. W strefie otwartej należy wygospodarować miejsce na kontakty z klientami oraz swobodne rozmowy pracowników, na przykład w przerwie na kawę lub lunch. Strefa zamknięta powinna być natomiast poświęcona jedynie na pracę.

Aranżacje zacznij od wejścia – recepcji

Klientów biznesowych najczęściej wita się w recepcji. Ta część biura powinna być czysta i schludna, dlatego w tym miejscu warto ograniczyć liczbę mebli do minimum. Dzięki temu unikniemy poczucia bałaganu i przeładowania. Dobrym rozwiązaniem będzie lada recepcyjna, która pozwoli na obsługę gości oraz współpracowników.

Aranżując biuro postaw na minimalizm

Aranżując lokal biurowy warto także kierować się zasadą, im mniej tym lepiej. Przestronne wnętrza kojarzą się z prestiżem i powodzeniem, a to ważne gdy zapraszamy do siebie klientów biznesowych. Przeładowane pomieszczenia powodują także, że wykonywanie pracy jest trudniejsze. Zbyt duża liczba sprzętu przytłacza i utrudnia koncentrację.

Wpuść światło do swojego biura

Jeżeli wasze biuro jest małe, warto wykorzystać światło słoneczne, które spowoduje, że lokal będzie wydawał się bardziej przestronny. W takiej sytuacji warto zrezygnować z zasłon i ograniczyć się do mało widocznych rolet lub żaluzji.

Postaw na jakość i solidność

Kupując meble do biura, warto postawić na modele wykonane z najwyższej jakości materiałów. Ważne, by wybrane produkty były na tyle trwałe, by można było ich używać przez co najmniej kilka lat. Ciekawe rozwiązania oferuje Lobby Meble. Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem, która tworzy kompleksowe rozwiązania dla firm. W swojej ofercie ma między innymi funkcjonalne lady recepcyjne Kraków. Znajdziecie je na lobbysklep.pl.