Bezpieczna blokada drzwi w budynku przy pomocy elektrozaczepu

Elektrozaczepy są łatwym w użyciu, łatwym w instalacji, niedrogim rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo domu, bloku lub budynku komercyjnego.

Zamki magnetyczne i elektrozaczepy są urządzeniami elektrycznymi służącymi do utrzymania bezpieczeństwa otwarcia drzwi. Oba te urządzenia można aktywować za pomocą szeregu narzędzi, w tym kodów dostępu, czytników biometrycznych, kart dostępu lub innych metod. Porównując zamki magnetyczne z elektrozaczepami, weź pod uwagę takie czynniki, jak zamierzona funkcja, potrzeby w zakresie bezpieczeństwa, wyjście bezpieczeństwa i koszty, aby zdecydować się na wybór między tymi dwoma systemami otwierania drzwi. Za pomocą zamka magnetycznego drzwi są zawsze zamykane z obu stron otworu. To sprawia, że zamki takie są bardzo bezpieczną opcją dla obszarów wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Użytkownicy muszą aktywować blokadę za pomocą karty dostępu lub innego urządzenia podczas wychodzenia i wchodzenia. Klamka lub zatrzask są używane do obsługi drzwi, ale zazwyczaj nie mają funkcji blokowania. Instalacja elektrozaczepów jest szybsza i prostsza. Dzieje się tak, ponieważ elektrozaczepy są montowane tylko na ramie, ich instalacja wymaga tylko cięcia na ramie.

Natomiast zamki elektroniczne wymagają przygotowania na samych drzwiach, co może skomplikować ich montaż.

Ponieważ elektrozaczepy są łatwiejsze do zainstalowania, jak wyjaśniono powyżej, wynajęty wykonawca może poświęcić mniej czasu na ich montaż, dlatego koszt robocizny i materiałów powinien być odpowiednio niższy. Gdy elektrozaczep jest podłączony do zdalnego systemu, możesz po prostu pozwolić komuś wejść po prostu za naciśnięciem jednego przycisku. Elektrozaczep działający za pomocą dołączonego kodu może być również przydatny, ponieważ nie jest potrzebny żaden klucz i możesz wybrać, komu chcesz udostępnić kod dostępu. Nowoczesne elektrozaczepy są zasilane energią elektryczną, która utrzymuje rygiel blokujący w miejscu, utrzymując drzwi zamknięte, dopóki nie zostanie on aktywowany przez brzęczyk, kartę dostępu lub inne urządzenie, które spowoduje otworzenie się drzwi. Dzięki temu drzwi są bezpiecznie zamknięte, dopóki zasilanie nie zostanie odłączone lub przerwane.