Na jakie karnisze warto się zdecydować

Przygotowując się do powieszenia zasłon i firan, decyzja, czy wybrać karnisze metalowe, czy drewniane, może być dość trudna.

Prawda jest taka, że karnisze muszą się sprawdzać zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i współczesnych, ponieważ nie zmieniamy ich zbyt często. Oczywiście zależy to od osobistych preferencji, ale jest kilka rzeczy, które warto rozważyć przy wyborze odpowiedniego rozwiązania do zawieszania osłon okiennych.

Na jakie karnisze warto się zdecydować

Jakie karnisze są lepsze, drewniane czy metalowe

Karnisze drewniane występują w różnych wykończeniach i odcieniach, które pasują zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. Możesz mieć zakupić w gamie kolorów naturalnego drewna lub malowane, co będzie uzupełnieniem zarówno wyboru zasłon, jak i drewnianych elementów w twoim pokoju. Dla tych, którzy lubią wygląd metalu, ale może nie dźwięk metalowych pierścieni na metalowym karniszu, można uzyskać pozłacane wykończenia drewnianych karniszy, które wyglądają jak metal. Drewniane karnisze można również zakupić w stanie surowym i pomalować wedle gustu.

Karnisze metalowe mogą być w stylu nowoczesnym lub tradycyjnym. Aby uzyskać nowoczesny wygląd, możesz wybrać wykończenia takie jak stal, mosiądz wirowany, czarny nikiel i chrom, możesz zmienić wygląd wybierając zwieńczenie, możesz uzyskać zakończenia proste, wysadzane kryształkami, lustrzane, ażurowe lub akrylowe. Karnisze metalowe wyglądają dobrze z chłodnymi, stonowanymi tkaninami i metalicznymi lub aksamitami z połyskiem. Uzupełniają również zasłony z metalowymi oczkami, które mogą zarysować drewniany karnisz. Aby uzyskać tradycyjny wygląd wnętrza, możesz wybrać proste karnisze, które mają ponadczasowy charakter i mają szeroki wybór zwieńczeń, jak cylindry, kule i stożki, czy bardziej dekoracyjna gałązka.

Dodatkowo znajdziemy karnisze metalowe w wykończeniach matowych lub z połyskiem, aby można je było dobrać do wystroju wnętrza. Możesz sprawdzić wybór karniszy na stronie https://rolmajster.pl/sklep/karnisze. Karnisze metalowe możemy bez problemów zakupić w różnorodnych wymiarach i grubościach, dobierając je do szerokości naszych okien.