Zalety trwałych metod usuwania niechcianego owłosienia

Depilacja zbędnego owłosienia to czynność, którą wiele osób na całym świecie robi na co dzień.

Z pewnością nie tylko kobiety są zainteresowane usuwaniem niechcianych włosków, ale także wielu mężczyzn korzysta z różnych metod depilacji. Istnieje kilka różnych popularnych metod usuwania włosów, mniej lub bardziej trwałych, takich jak golenie maszynką, depilacja chemiczna kremami, depilatory elektryczne, woskowanie, pasta cukrowa, wyrywanie pęsetą, elektroliza, depilacja laserowa oraz metoda IPL. Podczas depilacji laserowej stosuje się specjalistyczne urządzenia, które używają światła lesera do niszczenia włosków u ich nasady. Laser jest ustawiony na uszkodzenie komórek pigmentowych we włosach, dlatego depilacja laserowa może nie być skuteczna w przypadku jasnych włosów lub rudych. Z tego powodu również osoby o ciemniejszej karnacji nie kwalifikują się do większości form depilacji laserowej. Po kilku sesjach zabiegów depilacja laserowa może skutkować trwałą redukcją owłosienia. Ponadto odrastające włosy mogą mieć jaśniejszy kolor lub delikatniejszą strukturę.

Proces depilacji laserowej należy przeprowadzać w określonych odstępach czasu, aby jak najszybciej cieszyć się gładką skórą wolną od zbędnego owłosienia.

Podczas zabiegu można odczuwać ciepło oraz mrowienie, ale nie jest to dla pacjenta bolesne, dodatkowo można stosować specjalną nakładkę chłodzącą, aby wyeliminować uczucie pieczenia. Istnieje wiele błędnych przekonań dotyczących depilacji laserowej. Najczęstszym błędnym przekonaniem jest to, że depilacja laserowa daje trwałe rezultaty. Depilacja laserowa może całkowicie wyeliminować owłosienie, ale dopiero po kilku zabiegach, więcej szczegółów znajdziesz na stronie https://slowage.pl/oferta/laseroterapia/depilacja-laserowa. Ponadto lasery działają tylko na te włosy, które są w fazie aktywnej, ale mieszek włosowy będzie wytwarzał więcej niż jeden włos na raz. Może minąć kilka miesięcy, zanim włosy, które wciąż rosną w mieszku włosowym, będą gotowe do kolejnych zabiegów laserowych. Dlatego depilacja laserowa wykonywana jest w kilku seriach na przestrzeni kilku miesięcy.