Eleganckie płytki gresowe imitujące drewno

Płytki gresowe są obecnie najczęściej wybieranym materiałem, jaki stosujemy w kuchni czy też w łazience.

Sprawdzają się na podłodze, ścianie, możemy układać je również w przedpokoju czy też w salonie. Producenci mogą zaoferować bardzo szeroką gamę płytek drewnopodobnych o różnych kształtach, wielkości, imitujące różne gatunki drewna.

Eleganckie płytki gresowe imitujące drewno

Płytki Cerrad Sentimental imitują deski oraz stopnice

Grafikę na płytkach nanosi się obecnie metodą komputerową, dzięki czemu jest ona bardzo dokładna, również odwzorowanie szczegółów jest bardzo precyzyjne. Dzięki temu płytki imitujące drewno posiadają nieregularne żłobienia, charakterystyczne dla deski sęki, słoje, niedoskonałości. Dodatkowo producenci oferują płytki różniące się nieco wyglądem. Dzięki temu są one bardzo podobne do deski naturalnej, która jest niejednolita, poszczególne deski będą się różniły szczegółami. Dobrym przykładem jest Cerrad Sentimental, jest to płytka, która oferowana jest w 27 różnych odmianach, jeżeli chodzi o odcienie oraz fakturę. Zasadniczo możemy wybrać cztery podstawowe kolory Honey, Cherry, Brown oraz Beige. Dzięki temu możemy ułożyć płytki w różnych odcieniach od jasnych, jak Beige do modelu Cherry, który podobny jest to brązu.

Płytki Cerrad Sentimental Wood występują w rozmiarze 120×20 cm, posiadają wysokość 8 mm. Dostępne są także stopnice 120×30 cm, również o wysokości 8 mm, których szerokość jest dopasowana do najczęściej stosowanej szerokości schodów. Dzięki temu można ułożyć również płytki na schodach, posiadają one specjalne żłobienie, dzięki czemu stopnica zabezpiecza podeszwę przed poślizgiem. Model Sentimental jest rektyfikowany, płytka jest docięta, co ułatwia układanie, spasowanie poszczególnych płytek oraz umożliwia zminimalizowanie fugi. Daje to bardzo dobry efekt, podłoga wygląda bardzo elegancko, do złudzenia imituje podłogę z naturalnej deski drewnianej.

Model Cerrad Sentimental dostępny w sklepie internetowym https://e-plytki.eu/pl/c/SENTIMENTAL/10135, możemy nabyć tu zarówno płytki, jak również stopnice. Jest to płytka charakteryzująca się klasą ścieralności PEI 4 oraz antypoślizgowością R10, dzięki temu zapewnia bezpieczeństwo. Jest to model mrozoodporny, możemy zastosować je na płaskich powierzchniach, takich jak tarasy czy też na schodach.