Jakie zabiegi estetyczne oferują gabinety stomatologiczne

Stomatologia estetyczna to specjalizacja dentystyczna, której celem jest poprawa wyglądu zębów i uśmiechu pacjenta.

Podczas gdy większość zabiegów stomatologii estetycznej jest prosta i nie wymaga operacji, inne opcje leczenia już tak. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej mają wiele zalet, a takie usługi obejmują przykładowo wybielanie zębów, licówki czy implanty dentystyczne. Wybielanie zębów to zabieg dla osób, które chcą przywrócić swoim zębom estetyczną biel. Zabieg jest skuteczniejszy, gdy wykonywany jest w gabinecie stomatologicznym, ponieważ dentysta używa skoncentrowanego środka wybielającego, który pozwala mu szybko i bezpiecznie wybielić zęby. Stomatolog nakłada żel na powierzchnię zębów i powtarza ten proces raz lub dwa razy, aż zęby osiągną pożądaną biel. Jest to stosunkowo niedrogi i nieinwazyjny sposób na piękny i biały uśmiech, jednak należy unikać pewnych pokarmów i napojów, aby zęby nie uległy przebarwieniu. Licówki wykonane z porcelany to bezbolesny i szybki sposób na poprawę wyglądu zębów krzywych, nadłamanych czy nierównych.

Na powierzchnie zębów pacjenta przykleja się specjalne nakładki porcelanowe o odpowiednim kształcie, aby skorygować ich wygląd.

Korony dentystyczne służą do naprawy złamanych lub pękniętych zębów, ochrony przed infekcją i do utrzymywania sztucznych zębów na miejscu, jeśli są używane do mostów dentystycznych. Korona dentystyczna jest zakładana na ząb, który został uszkodzony, poprzez spiłowanie części tkanki, aby mógł on ciasno pasować do korony. Zapobiega również dalszemu zużyciu i infekcji zęba. Procedura obejmuje jedną lub wiele wizyt u dentysty, w zależności od rodzaju technologii, z której korzysta dentysta. Takie korony są trwałe i wyglądają naturalnie, jednak wymagają naruszenia zdrowych obszarów zęba. Z pewnością dentysta Gliwice dobierze odpowiednie leczenie do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Każdy zabieg stomatologii estetycznej ma zarówno zalety, jak i wady, ale żadna z nich nie przeważa nad poprawą wyglądu zębów i pewnością siebie, jaką w ten sposób osiągamy, posiadając ładny i pełny uśmiech.