Zabieg mezoterapii to gładka, młoda i jędrna skóra

Obecnie ludzie w każdym wieku chcą wyglądać jak najlepiej, ale mogą nie mieć czasu potrzebnego na powrót do zdrowia po rozległych zabiegach chirurgicznych.

Wiele osób nie chce się również narażać na ryzyko, bólu, blizn, powikłań oraz infekcji. Jednak wiele gabinetów medycyny estetycznej oferuje zaawansowane, małoinwazyjne zabiegi, takie jak mezoterapia, peelingi chemiczne czy mikrodermabrazja, aby szybko i bezpiecznie odmłodzić i poprawić ogólny stan i wygląd skóry. Takie niechirurgiczne zabiegi medycyny estetycznej w porównaniu do operacji mają wiele zalet, między innymi niskie koszty, krótszy okres rekonwalescencji i leczenia, niewiele skutków ubocznych i mniejsze ryzyko powikłań, oraz natychmiastowe, naturalne i długotrwałe rezultaty. Od zastrzyków z botoksu i wypełniaczy skórnych po mezoterapię igłową i fotoodmładzanie IPL, wiele gabinetów medycyny estetycznej oferuje niedrogie, bezpieczne i skuteczne nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne, które natychmiast zapewniają piękny zdrowy i młodzieńczy wygląd skóry. Mezoterapia, znana również jako terapia indukcyjna kolagenu, to zabieg kosmetyczny, w którym używa się urządzenia pokrytego drobnymi, płytkimi igłami, którymi nakłuwa się skórę, co pobudza ją do stymulacji produkcji kolagenu.

W ten sposób zapewnia się gładszą, bardziej miękką i młodziej wyglądającą skórę po około 4 lub 5 zabiegach.

Mezoterapia igłowa może być skutecznie stosowana do zmniejszania blizn po trądziku, operacjach czy oparzeniach termicznych, redukcji widoczności rozstępów, spłycania drobnych i głębokich zmarszczek, napinania zwiotczałej skóry twarzy, szyi oraz dekoltu, oraz korekcji nadmiernej pigmentacji skóry. Po zabiegu uzyskujemy jędrną skórę dla bardziej młodzieńczego wyglądu twarzy. Mezoterapia uważana jest za jeden z najbezpieczniejszych i skutecznych zabiegów na skórę. W przeciwieństwie do peelingów chemicznych, mikrodermabrazji i zabiegów laserowych, mezoterapia w Ostrowcu Świętokrzyskim powoduje minimalne uszkodzenia skóry, aby pobudzić produkcję kolagenu. Ta procedura jest dobrze tolerowana przez pacjentów i trwa do godziny, w zależności od obszaru, który ma być leczony i nasilenia problemu ze skórą. Możliwe jest odczuwanie lekkiego bólu podczas nakłuwania, ale możemy skorzystać ze znieczulenia miejscowego dla większego komfortu.