Kto może skorzystać z treningów EMS

Trening EMS jest to niezwykle przydatny i oszczędzający czas program, który można stosować razem z konwencjonalnym treningiem w sportach, takich jak kolarstwo wyczynowe, lekkoatletyka, piłka nożna i pływanie.

Trening EMS wspomaga krążenie krwi, co radykalnie pomaga zmniejszyć napięcie mięśniowe, przykurcze i zapobiega powstawaniu zakwasów.

Kto może skorzystać z treningów EMS

Na czym polega skuteczność treningu EMS

Trening EMS nie stanowi dodatkowego obciążenia dla organizmu. Intensywność treningu nie wynika z dużych obciążeń, ale ze stymulacji elektrycznej. Jest to znacznie łatwiejsze dla stawów i układu mięśniowo-szkieletowego. Podczas treningu EMS intensywność treningu jest generowana przez stymulację elektryczną. Pozwala to użytkownikowi cieszyć się delikatnymi sesjami treningowymi, które nie obciążają stawów, bez dodatkowego obciążenia ciężarkami czy hantlami.

Trening EMS został zaprojektowany tak, aby umożliwić selektywne celowanie w określone grupy mięśni. Jest to szczególnie ważne w przypadku konieczności korygowania zaburzeń równowagi mięśniowej. Na przykład siedzenie przy biurku przez dłuższy czas prowadzi do skrócenia mięśni klatki piersiowej i jednoczesnego osłabienia mięśni ramion i pleców. W celu zwiększenia efektywności zaawansowanego treningu EMS stworzono również kombinezon wykonany ze specjalnego rodzaju materiału, w którym biegną elektrody, które napinają mięśnie. Centra fitness opracowują również specjalne programy szybkich, bardzo intensywnych treningów z osobistymi trenerami i technologią wspierającą taki rodzaj ćwiczeń.

Trening EMS całego ciała to praca nad wszystkimi grupami mięśni z maksymalną wydajnością. Sportowcy, kulturyści i zawodnicy fitness bardzo sobie chwalą skuteczność tego rodzaju treningów. Z treningów EMS prawie każdy może korzystać, a w szczególności osoby, które chcą schudnąć, nabrać formy, pozbyć się cellulitu lub ujędrnić swoje ciało, a także sportowcy i inne osoby, które chcą zmienić rutynę ćwiczeń na mniej obciążającą oraz zwiększyć swoją wytrzymałość. Na tego typu ćwiczenia możesz zapisać się na smartgym.com.pl – Trening EMS odpowiednio wykonany może pomóc każdemu osiągnąć wyznaczone cele.