Odporne na uszkodzenia schody z naturalnego granitu

Najpopularniejsze i najtańsze rodzaje stopni granitowych składają się z płyt kamiennych.

Konstrukcja taka to zazwyczaj dwa półfabrykaty płytowe, przymocowane do betonowej podstawy schodów za pomocą podkładu. Pionowe półfabrykaty nazywane są podstopnicami, a poziome – stopniami. Zalety schodów z granitowymi stopniami są niezaprzeczalne, takie schody charakteryzują się wyjątkową trwałością i estetyką.

Odporne na uszkodzenia schody z naturalnego granitu

Schody granitowe mają oprócz trwałości wiele innych zalet

Stopnie schodów granitowych mogą składać się z jednego rodzaju kamienia lub zawierać dodatkowe elementy, na przykład stopień może zawierać pasek metalu lub innego kamienia. Zwykle granit jest wyposażony w antypoślizgową powierzchnię, co jest szczególnie istotne w okresie zimowym, jeśli posiadamy schody granitowe na zewnątrz. W ten sposób paski wtapiają się w teksturę materiału i nie psują jego wyglądu. Stopnie schodów granitowych są bardzo grube. Ta cecha sprawia, że są trwałe i mogą służyć kilkaset lat, są również dość odporne na uderzenia i zmiany warunków klimatycznych. Nie boją się silnego mrozu i upalnego lata, ponieważ zmiany temperatury nie mogą ich uszkodzić.

Solidne schody granitowe charakteryzują się niesamowitą trwałością, używając ich masz pewność, że kamień nie pęknie i nie wykruszy się, a jego powierzchnia nigdy nie wyblaknie. Stopnie mogą być montowane na podstawie żelbetowej, najlepiej z klatką wzmacniającą. Przed zamontowaniem stopni należy wykonać wszystkie niezbędne obliczenia, aby sprawdzić, czy konstrukcja wytrzyma duży ciężar kamienia. Pomimo tego, że schody z granitu są dość drogie, ich jakość jest z pewnością opłaca. Takie stopnie można wykorzystać ponownie wielokrotnie. Zdolność ta wynika z faktu, że prawie nie zużywają się podczas użytkowania i są trudne do uszkodzenia nawet podczas demontażu. Zdemontowane stopnie są czyszczone, odnawiane i nadawane pożądanej teksturze, a następnie polerowane lub poddawane obróbce cieplnej dla zachowania dobrych właściwości antypoślizgowych.

Schody granitowe są nie tylko trwałe i odporne na uszkodzenia, ale wnoszą również nowoczesność i ciekawą estetykę do wnętrz. Można je również zainstalować na zewnątrz budynku, ponieważ są odporne na zanieczyszczenia i mrozy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą https://schody-granitowe-kmx.pl