Kamienie dekoracyjne mają wszechstronne zastosowanie w aranżacji ogrodów

Kamienie w ogrodach nie tylko zdobią, ale również chronią rośliny przed nadmiernym upałem, a w miesiącach letnich niektóre rośliny są wrażliwe na ciepło.

Wysuszenie się korzeni to prawdziwy problem w ogrodach, którym należy się zająć. Można zatem rabaty wysypać korą kamienną, która w przeciwieństwie do drzewnej jest trwała, nie psuje się i pozostaje na miejscu nawet podczas ulewy czy silnych wiatrów. Ograniczając w ten sposób ilość ciepła i światła słonecznego, korzenie roślin pozostają pod stałą ochroną. Daje to roślinom przewagę latem i zwiększa ich szanse na przetrwanie w okresie suszy, ponieważ kamienie zapewniają odpowiedni drenaż wody.

Kamienie dekoracyjne mają wszechstronne zastosowanie w aranżacji ogrodów

Kamienie do wypełnienia gabionów możemy zakupić w wielu kolorach i rozmiarach

Niezależnie od tego, czy jesteś ogrodnikiem weekendowym, czy profesjonalnym architektem krajobrazu, możesz znaleźć korzystne zastosowanie dla różnego rodzaju dekoracyjnych kamieni w ogrodzie. Kamienie służą nie tylko do wysypywania rabat, ścieżek, podjazdów czy budowania skalniaków, można z nich również instalować ogrodzenia murowane lub płoty gabionowe. Takie płoty składają się z metalowych koszy z siatki, w których umieszcza się dekoracyjne kamienie do gabionów. Mogą być one dowolnie przez nas wybrane w zależności od naszych potrzeb i gustu, trzeba tylko pamiętać, aby ich rozmiar był większy niż oczka siatki.

Ogólnie rzecz biorąc, kosz gabionowy o grubości siatki 3 milimetry jest standardową grubością dla gabionów o wysokości do 3 metrów. W przypadku projektów architektonicznych należy zastosować okładzinę o grubości 4 milimetrów, aby uzyskać jak najlepszy wygląd gotowego elementu. Kosze gabionowe można ciąć na miejscu, aby uzyskać wymagane wymiary, a w zależności od projektu rozmiar, który może być wymagany, może się różnić.

Innych koszy potrzebujemy do stworzenia ławki czy niskiego murku do siedzenia, a inny wymiar jest potrzebny do instalacji ogrodzenia gabionowego. Również kamienie do wypełnienia gabionów znajdziemy w wielu różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, w zależności od efektu końcowego możemy zdecydować się na różne rozwiązania.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem https://kamienie-dekoracyjne.pl