Poznaj zadania firan i zasłon – to wcale nie jest takie oczywiste!

Firany czy zasłony? A może jedno i drugie? Wiele pań domu staje przed takim wyborem. Oba rodzaje dekoracji mają swoje wady i zalety. Warto je poznać, aby wybrać jak najlepiej.

Zarówno firany, jak i zasłony pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale również praktyczną. Mogą zostać dobrane w taki sposób, aby optycznie powiększyć pomieszczenie albo je przytłoczyć. Właśnie dlatego tak istotne jest to, aby dobrać je z odpowiednim smakiem i gustem. Wtedy na pewno się nie zawiedziesz i będziesz mogła cieszyć się rewelacyjnym wystrojem swojego mieszkania przez bardzo długi czas. Nadaj pokojom indywidualny charakter, wykorzystując firany haftowane na metry. Szeroki wybór takiego asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Romanetka! Koniecznie sprawdź to sama.

Jakie są zadania firan i zasłon?

Bez dwóch zdań zarówno jedne, jak i drugie stanowią znaczący element dekoracyjny każdego domu. Zazwyczaj umieszcza się je w oknach, tarasach, balkonach, czy też drzwiach z dużymi szybkami. Nierzadko stosuje się je również w formie przegród pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami, na przykład oddzielając sypialnię od garderoby. Oczywiście najczęściej zarówno firany, jak i zasłony stosuje się jednak jako ozdobę okien.

Poznaj zadania firan

Firanki haftowane nie tylko stanowią ozdobę, ale również zasłaniają widok konkretnego wnętrza, a jest to szczególnie przydatne, kiedy na dworze zapada noc, a w pomieszczeniu świeci się światło. Ponadto firany nadają przytulności i zwiększają komfort przebywania w poszczególnych pokojach. Ocieplają wizualnie wnętrze, zapewniają przepuszczalność światła naturalnego z zewnątrz, a także zabezpieczają przed owadami.

Poznaj zadania zasłon

Zasłony są robione z nieco cięższych, ale również i trwalszych materiałów, niż firany. One nie przepuszczają światła, zatem rewelacyjnie sprawdzają się jako zabezpieczenie przed zbyt dużym nasłonecznieniem pokoju. Ponadto chronią przed wzrokiem przechodniów albo sąsiadów. Zapewniają nie tylko komfort, ale sprawiają również, że wnętrze staje się bardziej przytulne, co w szczególności staje się przydatne w salonie czy w sypialni. Dodatkowo zasłony mogą stanowić rewelacyjną kompozycję z innymi elementami danego pomieszczenia. Można dobrać do nich, np. firany haftowane z gipiurą. Jeżeli chcesz ocieplić swoje wnętrza i dodać mu klasy – koniecznie postaw na odpowiednie zestawienie firany razem z zasłoną. Możesz wybrać dowolny wariant kolorystyczny, postaraj się go dopasować do swojego wnętrza.