Sprzątaj w zgodzie z naturą

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o środowisko i życie w zgodzie z naturą. Stawiają między innymi na zdrową dietę, sport, używają naturalnych kosmetyków i segregują śmieci. Nieliczni mają jednak świadomość, że zarówno na nasze zdrowie oraz na stan środowiska mają także wpływ produkty, których używamy do sprzątania.

Postaw na ekologiczne środki czystości

Jeżeli zależy wam na środowisku, kupując produkty do mycia naczyń, prania odzieży, usuwania zabrudzeń z podłóg czy okien, warto wybierać tylko ekologiczne środki czyszczące. Takie produkty powstają bowiem na bazie surowców odnawialnych, takich jak na przykład: naturalne mydło i alkohol. Szczególną rolę odgrywają w nich preparaty biologicznie czynne. Ich zaletą jest także niewystępowanie reakcji alergicznych u osób sprzątających oraz użytkowników sprzątanych pomieszczeń, takich jak na przykład podrażniania skóry czy układu oddechowego, Dodatkowo, są bezpieczne dla biologicznych oczyszczalni ścieków.

Ekologiczne środki czyszczące również dla firm

Z ekologicznych produktów do sprzątania mogą również korzystać firmy sprzątające, a także szkoły, szpitale oraz inne instytucje publiczne. Mimo, że ich skład jest w pełni naturalny, radzą sobie z powodzeniem nawet z największymi zabrudzeniami. Bez problemu doczyszczą pomieszczenia gastronomiczne, toalety, szkolne korytarze i szpitalne sale. Takie produkty poradzą sobie również z zabrudzeniami przemysłowymi, takimi jak olej i smar. Co warte podkreślenia, można używać ich zarówno podczas pracy ręcznej, jak i czyszczenia maszynowego. Skutecznie usuwają brud i osad, pozostawiając świeży, przyjemny zapach i wysoki poziom higieny.

Ekologiczne środki czystości od Cleantec

Gdzie znajdziesz ekologiczne środki czystości? Szeroką ofertę tego rodzaju produktów oferuje Cleantec. Jest to hurtownia środków czystości, która od 2008 roku dostarcza produkty do firm oraz gospodarstw domowych. W dziale produktów przyjaznych środowisku, dostępne są między innymi: płyny do mycia podłóg, pomieszczeń sanitarnych, powierzchni szklanych, mebli i urządzeń biurowych, a nawet do prania odzieży. Wszystkie oferowane przez Cleantec ekologiczne produkty spełniają restrykcyjne normy, potwierdzone certyfikatami Ecologo i Green Seal. Ponadto, ich opakowania pochodzą z recyklingu. Cała oferta hurtowni dostępna jest na stronie internetowej cleantec.com.pl.