Stwórz lepszą witrynę dzięki tym wskazówkom dotyczącym projektowania stron internetowych

Wiele osób buduje strony internetowe, które są trudne do odczytania z powodu źle dobranych czcionek.

Upewnij się, że Twoje czcionki działają dobrze dla wszystkich czytelników. W tym artykule znajdziesz świetne wskazówki, jak poprawić styl czcionki.Upewnij się, że Twoje strony internetowe nie są zbyt długie. Masz tylko jedną szansę, aby zrobić pierwsze wrażenie, a jeśli najważniejsza treść znajduje się „pod zakładką”, może nawet nie zostać przeczytana. Jeśli masz dużo powiązanych treści, które muszą pozostać razem, rozważ podzielenie ich na sekcje i dodanie linków do każdej sekcji.Chcesz mieć pewność, że Twoja witryna przeszła test NoScript. Pobierz i uruchom rozszerzenie NoScript w przeglądarce Firefox i sprawdź, czy witryna jest czytelna? Są pewne elementy (np. zamawianie produktów), które nie będą działać bez skryptu. Z tego powodu, jeśli Twoja witryna jest pusta i nie zawiera skryptów, nie będzie działać.Upewnij się, że istnieje funkcja witryny, która umożliwi użytkownikom wyszukiwanie określonych treści. Gdy odwiedzający chce coś konkretnie znaleźć, natychmiast zacznie szukać narzędzia wyszukiwania. Kiedy nie ma takiej dostępnej, mogą po prostu zdecydować się na wypróbowanie innej witryny, w której mogą znaleźć te informacje. Stwórz lepszą witrynę dzięki tym wskazówkom dotyczącym projektowania stron internetowych

Większość ludzi szuka formularzy wyszukiwania w prawym górnym rogu, więc właśnie tam należy je umieścić.Przed opublikowaniem witryn sprawdź je pod kątem uszkodzonych linków.

Strona błędu po kliknięciu linku jest bardzo frustrująca dla odwiedzających Twoją stronę. Użyj programu do sprawdzenia uszkodzonych łączy lub sprawdź każdy link ręcznie.Podziel długie bloki tekstu. Ogromna fala tekstu nie jest konieczna w żadnej witrynie, zwłaszcza gdy można ją podzielić za pomocą obrazów, a nawet podzielić na różne strony. Znudzeni widzowie tylko sprawią, że odejdą, więc staraj się, aby wszystko było tak proste i świeże, jak to tylko możliwe.Wybierz swojego usługodawcę hostingowego ostrożnie. Niektóre hosty wymagają linku do nich, podczas gdy inne mogą zmusić Cię do zainstalowania ich wyskakujących okienek. Powinieneś także przetestować ich wydajność za pomocą jednego z wielu narzędzi dostępnych za darmo online, ponieważ nie chcesz hostować z kimś, kto stale działa wolno lub ulega awarii.Zminimalizuj liczbę kliknięć lub przewijania, które odwiedzający muszą zrobić, aby uzyskać dostęp do informacji. Im więcej użytkownik musi klikać lub przewijać, aby znaleźć informacje, których szuka, tym bardziej prawdopodobne jest, że zrezygnuje z ich szukania. Staraj się mieć co najmniej 400 słów na każdej stronie swojej witryny, łącząc strony, których treść jest mniejsza niż ta liczba słów.Upewnij się, że logo Twojej firmy jest dobrze zaprojektowane i widoczne na każdej stronie Twojej witryny. Twoje logo jest kluczowym elementem Twojej marki i powinno być jedną z pierwszych rzeczy, które ludzie widzą, gdy przechodzą do Twojej witryny. Jeśli nie możesz wymyślić dobrego pomysłu na logo, istnieją firmy projektowe, które wykonają je stosunkowo niskim kosztem.Dobre strony internetowe są zoptymalizowane pod kątem starszych przeglądarek IE, takich jak 7 i 8. Większość ludzi łączy miłość i nienawiść z IE; jednak wiele osób nadal go używa, w tym starsze wersje. Obejścia są potrzebne, ponieważ przeglądarka nie jest w 100% zgodna ze standardami. Upewnij się, że patrzysz na bardzo irytujący „błąd modelu pudełkowego”, którego doświadczył IE.Jak wspomniano wcześniej, ludzie często tworzą własne witryny, ale używają rozmiaru czcionki, który jest trudny do odczytania i utrudnia przeglądanie informacji prezentowanych w witrynie. Skorzystaj z porad zawartych w tym artykule, aby z łatwością tworzyć strony internetowe, które Twoi czytelnicy przeglądają.